Naujienų srautas

Sportas2016.07.21 12:59

Pasaulio čempionate Trakuose varžysis pusė tūkstančio baidarininkų ir kanojininkų

ELTA 2016.07.21 12:59

Savaitgalį Trakuose vyksiančiame pasaulio baidarių ir kanojų veteranų irklavimo čempionate varžysis beveik pusė tūkstančio irkluotojų iš 30 šalių.

Lietuvoje svečiuosis net penkių žemynų atstovai. Daugiausia – 22-iejų šalių irkluotojai atvyks iš Europos, taip pat dalyvaus Australijos, Šiaurės Amerikos (JAV ir Kanados), Pietų Amerikos (Argentinos, Čilės ir Urugvajaus) ir Azijos (Japonijos) žemynų sportininkai.

„Tai pirmas tokio masto baidarių ir kanojų irklavimo renginys Lietuvoje. Nuo jo sėkmės priklausys, ar ateityje Lietuvai bus patikėta rengti ir kitas svarbiausias tarptautines varžybas. Trakų trasa laikoma viena gražiausių Europoje ir atitinka tarptautinėms varžyboms keliamus reikalavimus, todėl ateityje sieksime rengti pasaulio taurės varžybas ar pasaulio jaunimo čempionatą, o tolimesnėje ateityje Europos ar pasaulio suaugusiųjų čempionatus“, – sakė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos prezidentas Aleksandras Alekrinskis.

Veteranų varžybose dalyvauja profesionalų karjerą jau baigę ir mažiausiai 35 metų amžiaus sulaukę baidarių ir kanojų irkluotojai, suskirstyti į grupes pagal amžių. Varžybos vyksta 200 ir 2000 metrų distancijose. 

Dėl Tarptautinės baidarių ir kanojų irklavimo federacijos pasaulio čempiono taurės ir pagrindinio čempionato rėmėjo „Tegra State“ įsteigtų prizų varžysis ir vienas garsiausių visų laikų Lietuvos irkluotojų, net ketverių olimpinių žaidynių dalyvis Egidijus Balčiūnas.

„Paskutinis mano startas varžybose buvo 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse. Po ketverių metų vėl paėmus irklą į rankas, pirmieji yriai – labai malonūs, bet norint pasiekti tam tikrą sportinę formą ir norint siekti rezultatų, reikia įdėti nemažai darbo treniruotėse. Tai po ilgos pertraukos nėra lengva, tačiau šiame čempionate, kuris vyksta Lietuvoje, svarbu dalyvauti ir atstovauti savo šaliai“, – teigė 41-erių metų daugkartinis pasaulio ir Europos čempionas E. Balčiūnas.

Lietuvai atstovaus ir 1996 metų Atlantos olimpinių žaidynių dalyvis Vidas Kupčinskas. Iš viso Lietuvos komandoje – 50 baidarininkų ir kanojininkų. 

Didžiausią delegaciją į Lietuvą atsiveža Rusija – 105 irkluotojus, Ukraina – 54, Lenkija – 46, Vokietija – 28, Baltarusija – 27.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi