Naujienų srautas

Sportas2016.07.21 13:08

Pirmąkart sklandytuvais bus skrendama virš trijų Baltijos šalių

Sklandymas – viena aktyviausiai Lietuvoje veikiančių mažosios aviacijos sričių. Sklandymo entuziastas Algirdas Šimoliūnas tikina norintis įrodyti, kad sklandytuvais galima įveikti nemažus atstumus, ir artimiausiu metu su kitais sklandymo profesionalais planuoja surengti ypatingą skrydį, kuris apimtų visas tris Baltijos valstybes.

Sklandytojas Algirdas Šimoliūnas tikina, kad didžiausias sklandymo privalumas – tai, jog kiekvienas skrydis yra kitoks.

 „Tu pakyli ir – vis naujas ir naujas maršrutas, nauji  debesys, naujos galimybės. <...> Taip pat, žinoma, yra ekonomiškumas. Tu pakyli ir nuskrendi didžiulius atstumus“, – teigia A. Šimoliūnas.

Anot jo, sklandytuvu daugiausia galima nuskristi apie 300 km. Idealiomis sąlygomis – apie 500 km. Jo teigimu, Lietuvos rekordas – net 1000 km.

A. Šimoliūnas pasakoja, kad sklandymo entuziastai liepos pabaigoje iš Pociūnų aerodromo sklandytuvais planuoja pakilti skrydžiui virš trijų Baltijos šalių.

„Mūsų idėja yra suvienyti Baltijos šalių sklandytojus vienam gražiam iššūkiui. Kadangi mes norime nuskristi nemažą atstumą ir per skirtingas valstybes – tai tikrai bus iššūkis. Mes norime parodyti sklandymo galimybes , sunkumus, visą grožį“, – sako šio skrydžio iniciatorius, pridurdamas, kad pirmąkart buvo užmegztas kontaktas su sklandymo entuziastais iš Latvijos ir Estijos. 

Plačiau apie tai – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi