2021.06.15 21:40

Prancūzų triumfas Miunchene – įvartis į savus vartus lėmė vokiečių nesėkmę

LRT.lt2021.06.15 21:40

Antradienį vakare intriguojančia Vokietijos ir Prancūzijos rinktinių dvikova finišavo pirmasis Europos čempionato grupių etapo ratas. „Mirtininkų“ grupėje pasaulio čempionė Prancūzija 1:0 (1:0) palaužė savo žiūrovų palaikomus vokiečius.

F grupėje Prancūzija pavijo Portugaliją, kuri anksčiau šiandien nugalėjo vengrus. Vokietijos rinktinės, likusios be taškų, kitame rate laukia dvikova su portugalais.

Rungtynėse su prancūzais vokiečiai nukentėjo po savo klaidos. 20-ąją minutę į savus vartus įsimušė Matsas Hummelsas. Šis epizodas ir lėmė Prancūzijos pergalę.

Puikiai šiame epizode sužaidė Paulis Pogba, atlikęs nuostabų perdavimą į baudos aikštelę įkertančiam Lucui Hernandezui. Būtent po jo stipraus perdavimo M. Hummelsas nukreipė kamuolį į vartų stačiakampį.

Po įvarčio prancūzai atsitraukė į gynybą, vokiečiai perėmė kamuolio kontrolę ir dominavo didesnę rungtynių dalį. Joachimo Lowo kariauna kamuolį kontroliavo 59 proc., atliko 11 smūgių, tačiau vos vienas skriejo į vartų plotą.

85-ąją minutę kamuolys antrą kartą buvo atsidūręs vokiečių vartų tinkle, tačiau Karimas Benzema galiausiai liko be savo įvarčio – rezultatyvų perdavimą atlikusiam Kylianui Mbappe buvo užfiksuota nuošalė.

Visgi per likusį laiką vokiečiai liko be įvarčio, o prancūzams užteko vieno nesėkmingo varžovų epizodo.

Rungtynių eiga:

85 min. Prancūzija antrą kartą pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau įvartis iš Karimo Benzema netrukus buvo atimtas – užfiksuota nuošalė K. Mbappe.

74 min. Vokietijos rinktinėje – pokyčiai: į aikštę išėjo Timo Werneris ir Leroy`us Sane.

54 min. Rezultatą galėjo išlyginti Serge`as Gnabry, kuris po perdavimo iš krašto kamuolį pasiuntė virš skersinio.

52 min. Prancūzija buvo arti antrojo įvarčio. Į virpstą pataikė Adrienas Rabiot, gavęs puikų perdavimą į laisvą erdvę.

45 min. Pirmasis kėlinys baigiasi – Prancūzija pirmauja rezultatu 1:0.

36 min. Po praleisto įvarčio darbo neturi abiejų komandų vartininkai. Vokiečiai išsiskiria kamuolio kontrole – 57 proc. prieš. 43.

20 min. ĮVARTIS Į VOKIETIJOS RINKTINĖS VARTUS – 1:0! Po Luco Hernandezo stipraus perdavimo Vokietijos rinktinės gynėjas Matsas Hummelsas siunčia kamuolį į savus vartus.

17 min. Pirmasis smūgis į vartų plotą. Kylianas Mbappe patikrino Manuelio Neuerio budrumą, tačiau patyręs vokietis neklysta.

16 min. Pirmoji rimtesnė proga prie Vokietijos rinktinės vartų. Po kampinio galva virš vartų smūgiavo Paulis Pogba.

6 min. Rungtynėse rodoma pirmoji geltona kortelė. Ją užsidirbo Vokietijos rinktinės gynėjas Joshua Kimmichas.