2021.06.15 18:40

„Mirtininkų“ grupės starte – vėlyvi portugalų įvarčiai ir Ronaldo rekordai

LRT.lt2021.06.15 18:40

Pilnutėliame „Puskas“ stadione Budapešte prasidėjo šių metų Europos čempionato F grupės kovos. Titulą ginanti Portugalijos rinktinė rungtynių pabaigoje 3:0 (0:0) sutriuškino vengrus, o Cristiano Ronaldo užfiksavo net du turnyro rekordus.

36-erių metų Portugalijos futbolo legenda pasižymėjo dviem įvarčiais, dar vieną pridėjo krašto gynėjas Raphaelis Guerreiro.

C. Ronaldo, įmušęs dublį, tapo rezultatyviausiu visų laikų Europos čempionato žaidėju. Jo sąskaitoje – 11 įvarčių. Iki šiol jis turėjo po lygiai įvarčių su legendiniu prancūzu Micheliu Platini – 9.

Be to, C. Ronaldo tapo pirmuoju žaidėju, pasirodžiusiu jau penktajame Europos čempionate.

Portugalijos komanda iki pirmojo įvarčio, kuris krito tik 84-ąją minutę, turėjo problemų: vengrai puikiai gynėsi, neleido laisvai judėti C. Ronaldo ir kūrė intrigą.

Visgi vengrų viltis išplėšti bent tašką nužudė Dortmundo „Borussia“ žaidėjas R. Guerreiro, kuris 84-ąją minutę netikėtai atsidūrė baudos aikštelėje ir nuo varžovo kojų nukreipė kamuolį į vengrų vartus.

Skaudų dūrį gavę vengrai netrukus pajuto C. Ronaldo jėgą. 87-ąją minutę portugalas pasižymėjo nuo 11 metrų žymos, o per pridėtą laiką jau pademonstravo puikius įgūdžius baudos aikštelėje ir smeigė trečiąjį įvartį.

Portugalijos rinktinė tapo F grupės lydere. Kitoje šios grupės dvikovoje susikaus prancūzai su vokiečiais.

Rungtynių eiga:

90+2 min. TREČIAS ĮVARTIS, KURĮ MUŠA PORTUGALIJA! C. Ronaldo po puikios kombinacijos pelno savo antrąjį įvartį šiame susitikime.

87 min. ANTRAS ĮVARTIS Į VENGRIJOS VARTUS! Cristiano Ronaldo pasižymi nuo 11 metrų žymos ir tampa visų laikų rezultatyviausiu Europos pirmenybių žaidėju. Rezultatas – 2:0.

84 min. ĮVARTIS Į VENGRIJOS RINKTINĖS VARTUS! Raphaelis Guerreiro, įkirtęs į baudos aikštelę, rikošėto pagalba siunčia kamuolį į vartų stačiakampį. Portugalija pirmauja 1:0.

80 min. Įvartį į Portugalijos rinktinės vartus muša Szabolcsas Schonas, tačiau iškart po smūgio fiksuojama nuošalė.

68 min. Į Bruno Fernandeso tolimą šūvį reaguoja toliau vengrus gelbėjantis P. Gulacsi.

58 min. Kamuolio kontrolė ir toliau priklauso Portugalijai – 66 proc. prieš 34. Į vartų plotą portugalai smūgiavo tris kartus, vengrai – du.

47 min. Vengrijos komandą vėl gelbsti vartininkas Peteris Gulacsi. Jį pramušti galva bandė gynėjas Pepe.

*****

Vengrija mėgaujasi futbolu – šioms rungtynėms „Puskas“ stadione, talpinančiame 67 tūkst. žiūrovų, buvo išparduoti visi bilietai.

*****

45 min. Skelbiama pirmojo kėlinio pabaiga. Kol kas vyrauja lygybė – 0:0.

40 min. Pavojinga Portugalijos rinktinės ataka. Po Nelsono Semedo perdavimo smūgį atliko D. Jota, tačiau ir šį kartą pranašesnis buvo vartininkas.

37 min. Pirmasis Vengrijos rinktinės smūgis į vartų plotą. Standartinės situacijos metu galva smūgiavo Adamas Szalai.

26 min. Portugalai dominuoja su kamuoliu, tačiau kontrolės paversti įvarčiais kol kas nepavyksta.

15 min. Švieslentėje kol kas dega du nuliai – 0:0. Pačioje rungtynių pradžioje gerą progą pasižymėti turėjo portugalas Diogo Jota, tačiau į jo smūgį reagavo Vengrijos vartininkas.