Sportas

2021.06.15 15:25

NBA nusitaikė į Dončičių su Hardenu – koreguos pražangų taisykles prieš „nenatūralius“ judesius

LRT.lt2021.06.15 15:25

NBA imasi svarstyti galimas pražangų traktavimo taisykles, nukreiptas prieš „nenatūralius“ judesius, kuriuos žaidėjai atlieka atlikdami metimus į krepšį, taip siekdami išprovokuoti pražangą, praneša ESPN.

Kaip rašo Adrienas Wojnarowski, pagrindiniai tokių taisyklių pakeitimą pajusiantys žaidėjai būtų tokios žvaigždės kaip Luka Dončičius, Traeu Youngas ar Jamesas Hardenas, kurie mesdami į krepšį šuolyje dažnai pasvyra ar pakrypsta į šalį ar į priekį.

Kaip rašoma ESPN, lyga sukūrė tam tikra klipą, kuriame yra visų 30-ies komandų žaidėjai. filmuke išryškinami tam tikri judesiai, kuria skaitomi „nenatūraliais“, bet visada iššaukia varžovų pražangas.

NBA dabar sudarys sąrašą veiksmų, kurie būtų surinkti ir paskelbti „nenatūraliais“, tad priėmus taisyklių pakeitimus tokiose situacijose atakuojantys žaidėjai negautų pranašumo provokuodami pražangas. Už bet kokius taisyklių pakeitimus balsuoja NBA komandų savininkas ir vadovai.

Tiesa, pažymima, kad NBA taikosi ne į minėtus krepšininkus ar konkrečias žvaigždes, o mato tai kaip bendrą problemą.

NBA varžybų komitetas, kurį sudaro tam tikri komandų savininkai, generaliniai direktoriai, treneriai, žaidėjai ir teisėjai, laikosi nuomonės, kada dabar atakuojantys žaidėjai turi per daug laisvės iniciuoti kontaktą su besiginančiu žaidėju, o tas iniciavimas dažnai yra nenatūralus ir kartais net atrodo keistas.

Varžybų komiteto planas yra pristatyti naujoves iki NBA Vasaros lygos pradžios rugpjūčio pabaigoje, kad joje jau ir NBA teisėjai galėtų išbandyti ir priprasti prie naujų taisyklių taikymo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.