Sportas

2016.07.21 06:55

Skelbs sprendimą dėl Rusijos lengvaatlečių

Tarptautinis sporto arbitražas Lozanoje turėtų paskelbti sprendimą dėl Rusijos lengvaatlečių. Manoma, kad nuo to priklausys ir galutinis Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimas, ar leisti Rusijos olimpiečiams dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Pasaulinė antidopingo agentūra, išklausiusi teisininko Richardo McLareno vadovaujamos nepriklausomos komisijos pranešimą Kanados Toronto mieste, rekomendavo neleisti Rusijos sportininkams dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. 

Tačiau antradienį Tarptautinio olimpinio komiteto Vykdomasis komitetas nutarė galutinį sprendimą dėl rusų atidėti. Buvo pranešta, jog pirmiausia bus sulaukta Tarptautinio sporto arbitražo teismo sprendimo dėl Rusijos lengvaatlečių. 

Liepos 2-ą dieną Rusijos olimpinis komitetas ir 68 šios šalies lengvaatlečiai pateikė šiam teismui ieškinį dėl teisės startuoti žaidynėse.

Posėdis, nagrinėjantis šį ieškinį, vyko trečiadienį, tačiau jo rezultatai bus paskelbti tik ketvirtadienį. 

Manoma, kad nuo to, koks sprendimas bus priimtas, priklausys ir visų Rusijos olimpiečių likimas. Tiesa, Tarptautinis olimpinis komitetas iš anksto pareiškė, kad savo galutinį sprendimą dėl rusų galbūt paskelbs ne vėliau kaip per savaitę.