Sportas

2016.08.02 14:49

IOC atidėjo sprendimą dėl rusų pašalinimo iš olimpinių žaidynių

ELTA2016.08.02 14:49

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) antradienį surengtame susitikime Šveicarijoje nusprendė dar nepriimti sprendimo dėl Rusijos sportininkų diskvalifikavimo iš Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių. Nuosprendį IOC ketina skelbti savaitės pabaigoje.

„Kalbant apie Rusijos sportininkų dalyvavimą olimpinėse žaidynėse, IOC turi labai atidžiai įvertinti Richardo McLareno pateiktą ataskaitą“, – skelbiama IOC pranešime.

Pirmadienį speciali Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) komisija, vadovaujama R. McLareno paskelbė labai nenaudingas išvadas Rusijos olimpiniam judėjimui. Tyrimo metu nustatyta, kad 2014 metų žiemos olimpinėse žaidynėse Rusijos valdžia skatino ir toleravo dopingo vartojimą tarp savo šalies sportininkų.

Po tokių išvadų WADA turi teisę siūlyti Tarptautiniam olimpiniam komitetui (IOC) šalinti Rusijos olimpinį komitetą iš olimpinių žaidynių, tačiau šiai rekomendacijai įgyvendinti numatytos ilgos biurokratinės procedūros. Mažai tikėtina, kad pavyks jas įvykdyti likus mažiau nei mėnesiui iki žaidynių, savo išplatintame komentare teigė advokatų profesinės bendrijos „Roedl&Partner“ partneris, sporto teisės ekspertas Audrius Biguzas.

Pasak jo, šalinimo iš olimpinių žaidynių teisė priklauso IOC vykdomajam komitetui, kuris turi ne tik gauti oficialią WADA poziciją ir rekomendaciją, bet ir pakviesti Rusijos olimpinį komitetą pasiaiškinimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.