Sportas

2021.06.14 18:30

Marijampolėje – Lietuvos 3x3 krepšinio čempionato reguliaraus sezono finišas

LRT.lt2021.06.14 18:30

Sekmadienį Marijampolėje įvyko Lietuvos 3x3 krepšinio čempionato šeštasis ir tuo pačiu paskutinysis atrankos etapas, kuriame „PRO“ grupės nugalėtojais tapo Šakių „Vyčio-Gulbelės“ vyrai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šakiškiai finale 21:12 parbloškė Klaipėdos „Neptūną“.

Tai buvo vienintelis pirmenybių etapas, vykęs ne Kauno rajone – prie renginio organizavimo svariai prisidėjo čempionato kovas savaitgaliui priėmusi Marijampolės savivaldybė.

Po paskutiniojo etapo išsidalinus įskaitinius taškus, paaiškėjo, kurios ekipos pateko į finalines pirmenybių batalijas. Jos vyks jau kitą savaitgalį (birželio 19-20 dienomis) Klaipėdoje.

Į „PRO“ grupės finalinį etapą prasimušė šios ekipos: „Vytis-Gulbelė“, VDU, Kauno rajono „Tauras“, „Neptūnas“, Kėdainių „Nevėžis-Optibet“, U23-VDU, „Telšiai“, U21 rinktinė, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Trakų „GEALAN“.

Taip pat bilietus į lemiamas kovas pačiupo ir dvi „ELITO“ grupės ekipos – „AUCH“ ir Antverpeno (Belgija) komanda. Pastaroji, atstovaudama Belgijos nacionalinei rinktinei, neseniai užsitikrino vietą Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Šios komandos varžysis ne tik dėl 15 tūkst. eurų prizinio fondo, bet ir kelialapio į „Masters“ serijos turnyrą.

„ELITO“ grupėje dėl geriausiųjų vardo ir kelialapių į „Challenger“ serijos turnyrą grumsis jau minėtosios „AUCH“ ir Antverpeno ekipos, o prie jų prisijungs „JUZ“, „Bauerfeind“ (Latvija), „Dusseldorf LFDY“ (Vokietija), „ROMEOGYM“, „Perlas-VKM“, „Rokiškis“, „Biržai-KKSC“, „CandyShop“, Latvijos U23 rinktinė bei „Žemaitijos termoputa“.

Visos dvylika komandų tiek „PRO“, tiek „ELITO“ grupėse prieš finalinį etapą bus padalintos į keturis pogrupius pagal savo surinktus FIBA reitingo taškus.

Šeštajame etape A grupėje visos komandos išsidalino po pergalę, tačiau dėl įmestų taškų skaičiaus Šakių ir Telšių ekipos aplenkė „GEALAN“.

Taip pat susiklostė ir B grupės varžybos, kuriose viršų paėmė „Neptūno“ bei „Bauerfeind“ komandos, už borto palikusios Julių Juciką turėjusį „Nevėžį-Optibet“.

Po pergalę pasidalino ir C grupės komandos – į kitą etapą žengė U23-VDU ir etape šeimininkavusi „Sūduva-Mantinga“, o ketvirtfinalio kiek netikėtai nepasiekė „Tauras“.

D grupę laimėjo abu varžovus įveikę Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai, antri liko „ROMEOGYM“, treti – Lietuvos U21 rinktinės vyrukai.

Ketvirtfinalyje Šakių ekipa parklupdė marijampoliečius, VDU krepšininkai įveikė „Bauerfeind“, „Neptūnas“ susitvarkė su „ROMEOGYM“, o U23-VDU komanda eliminavo „Telšius“.

Kovoje dėl bilieto į finalą „Vytis-Gulbelė 21:14 nugalėjo VDU, o „Neptūnas“ po atkaklios kovos 22:18 įveikė U23-VDU ekipą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.