Sportas

2021.06.14 15:28

Badmintonininkė Golubickaitė – tarp 8 stipriausių tarptautiniame pasaulio reitingo badmintono turnyre Kaune

LRT.lt2021.06.14 15:28

Kaune vykstančiame BWF pasaulio reitingo tarptautiniame badmintono turnyre „RSL Lithuanian International 2021“ net 160 atletų iš 25 pasaulio šalių surėmė raketes ne tik dėl medalių, bet ir siekiant pagerinti savo pozicijas BWF pasaulio reitingo lentelėje. Geriausiai šiame turnyre pasirodė lietuvė Samanta Golubickaitė (Kęstučio Navicko badmintono akademija), kuri visose trijose kategorijose pateko į turnyro TOP 8, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Moterų vieneto kategorijoje užimta vieta yra aukšiausias pasiekimas aštuoniolikmetės karjeroje. Prieš metus, būdama septyniolikos, S.Golubickaitė tapo Lietuvos suaugusiųjų čempione. Ir nors šiais metais čempionės titulo apginti nepavyko, būdama Olimpinės pamainos sportininkė Samanta Golubickaitė yra viena perspektyviausių lietuvos badmintonininkių. Ketvirtfinalyje S.Golubickaitė 17-21 13-21 nusileido Prancūzijos sportininkei Annai Tatranovai. Patekimas į ketvirtfinalį garantavo 920 taškų ir šuolį į viršų BWF Pasaulio reitinge. Tiksli vieta bus atnaujinta ir žinoma ketvirtadienį.

„Gaila, kad palaimėjau prancūzei. Su treneriu suderinta žaidimo taktika buvo gera, tačiau man ne viską pavyko gerai išpildyti. Buvo per daug autų į galą, buvau per daug įsitempus. Situacijose, kai reikėjo viską atlikti paprastai, labai norėjau įmušti tašką, o jie skriejo į autą. Reikėjo tiesiog daugiau kantrybės. Šis turnyras man yra labai didelė patirtis. Nesu žaidusi tiek daug tarptautinių mačų, tad labai patobulėjau, o ateity sieksiu sudalyvauti daugiau tarptautnių turnyrų iškovoti Lietuvos čempionės titulą“, - kalbėjo Samanta Golubickaitė.

S.Golubickaitė pateko į dar du ketvirtfinalius. Mišrių dvejetų kategorijoje žaisdama su Viliumi Bagdanavičiumi (Kęstučio Navicko badmintono akademija) tik po atakaklios trijų setų kovos 21-16 17-21 21-8 turėjo pripažinti Kazachstano sportininkų Dmitriy Panarin ir Kamila Smagulova pranašumą, o moterų dvejetų kategorijoje žaisdama su Vytaute Fomkinaite su pergale sveikino savo varžoves Tea Margueritte ir Anna Tatranovą iš Prancūzijos, kurios mūsiškes nugalėjo rezultatu 21-18 21-16.

Savo pasirodymą „RSL Lithuanian International 2021“ ketvirtfinalyje baigė dar viena Lietuvos moterų dvejetų pora Jogaile Kelečiūtė ir Monika Sukackaitė. 21-9 21-15 pranašesnės už mūsiškes buvo ispanės Nerea Ivorra ir Claudia Leal.

Lietuvos čempionas Mark Šames (Kauno SM „Gaja“, treneris Juozas Špelveris), užimantis 475-tą vietą BWF reitinge, aštuntfinalyje 12-21 15-21 pralaimėjo Danijos atstovui Magnus Johannesen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.