Sportas

2016.07.19 23:37

Dopingo skandalas: Rusijos sporto ministras V. Mutko nebus įleistas į Rio

DELFI.lt 2016.07.19 23:37

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) antradienio vakarą pranešė, kad Rusijos sporto ministrui Vitalijui Mutko nebus suteikta akreditacija į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.  

Kiek anksčiau TOK išplatino raštą, kuriame teigė, kad į Rio nebus įleisti visi oficialūs asmenys, kurių pavardės minimos Tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) tyrimo medžiagoje. Nors pats V. Mutko ten tiesiogiai ir nefigūruoja, joje išsamiai aprašomas jo pavaduotojas Jurijus Nogornychas ir jo veikla.

„Dėl oficialių asmenų: mes visada olimpinėse žaidynėse – tik svečiai. Mes net į olimpinį kaimelį galime įeiti tik leidus. Man svarbiausia, kad į olimpiadą vyktų mūsų rinktinė. Reikia suprasti: jei nubaus ir mane, aš susitaikysiu. Tai nėra svarbiausia“, – TASS sakė V. Mutko.

Antradienį surengtame skubiame neeiliniame susitikime TOK nepriėmė precedento neturinčio sprendimo. Jis atidėtas iki savaitės pabaigos, tad vis dar neaišku, ar į dopingo liūną nugrimzdusiai Rusijos rinktinei bus leista dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Tuo metu laiko iki Rio olimpiados pradžios liko jau visai nedaug: ji vyks rugpjūčio 5-21 dienomis.

TOK veikiausiai laukia Tarptautinio sporto arbitražo teismo (CAS), kuris vėliausiai ketvirtadienį turi pateikti atsakymą į rusų apeliaciją dėl visos šios šalies lengvaatlečių rinktinės diskvalifikacijos, verdikto ir reaguos į jį.

Vis dėlto TOK tam tikras sankcijas jau pritaikė – Rusijai artimiausiu metu nebus patikėta rengti jokių tarptautinių varžybų, įskaitant 2019 m. numatytas Europos olimpines žaidynes.

Galutinis sprendimas priklausys nuo WADA kodekso ir Olimpinės chartijos.

Rusijos sporto ministras V. Mutko pareiškė, kad atsakomybė už antidopingo taisyklių sulaužymą turėtų būti asmeninė.