2021.06.14 07:09

Jokičiaus išvarymu pažymėtose rungtynėse – „Suns“ pergalė, atvėrusi duris į Vakarų konferencijos finalą

LRT.lt2021.06.14 07:09

Finikso „Suns“ komanda, „sausai“ laimėjusi Vakarų konferencijos pusfinalio seriją, po 11 metų pertraukos žais finale.

Ketvirtose rungtynėse „Suns“ 125:118 (28:22, 35:33, 33:28, 29:35) palaužė Denverio „Nuggets“ ir serijoje iki keturių pergalių triumfavo 4-0.

„Suns“ krepšininkų Vakarų konferencijos finale laukia akistata su Jutos „Jazz“ arba Los Andželo „Clippers“.

„Nuggets“ šansus pratęsti seriją sujaukė Nikola Jokičiaus užsidirbta diskvalifikacinė pražanga. Antroje trečiojo kėlinio pusėje NBA sezono MVP, bandydamas išmušti kamuolį, pataikė varžovui į nosį ir už tai buvo išvarytas iš aikštės.

Iškart po epizodo aikštėje užvirė aistros, Devinas Bookeris puolė aiškintis santykių su N. Jokičiumi ir pats už tai buvo nubaustas nesportine pražanga. Pats N. Jokičiaus po rungtynių teigė, kad varžovui pataikė netyčia, jį gynė ir „Nuggets“ strategas.

N. Jokičius iki pašalinimo spėjo įmesti 22 taškus (8/13 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.), atkovoti 11 kamuolių ir atlikti 4 rezultatyvius perdavimus.

„Suns“ gretose ryškiausiai spindėjo Chriso Paulo žvaigždė. Jis per 40 minučių pelnė 37 taškus (14/19 dvit., 9/9 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, sugriebė 3 ir perėmė 2 kamuolius.

Svariai prie komandos pergalės prisidėjo ir D. Bookeris, įmetę 34 taškus (9/17 dvit., 2/8 trit., 10/11 baud.) bei atkovojęs 11 kamuolių.

„Nuggets“: Willas Bartonas 25 (5 atk. kam.), Nikola Jokičius 22 (11 atk. kam.), Michaelas Porteris 20, Monte Morrisas 19 (6 rez. perd.), Facundo Campazzo 14 (4/7 trit.).

„Suns“: Chrisas Paulas 37 (7 rez. perd., 40 naud.), Devinas Bookeris 34 (11 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 14 (6 atk. kam.), Deandre Aytonas 12 (7 atk. kam.), Jae Crowderis 9 (10 atk. kam., 4 blok.).