Sportas

2021.06.13 18:44

Danijos rinktinės medikas: Eriksenui aikštelėje buvo sustojusi širdis

LRT.lt2021.06.13 18:44

Šeštadienį Europos futbolo čempionato rungtynių su Suomija metu Danijos rinktinės žaidėjas Christianas Eriksenas sukniubo, nes sustojo jo širdis. Tai sekmadienį pranešė danų rinktinės medikas Mortenas Boesenas, rašo BBC.

Anksčiau buvo pranešta, kad Ch. Eriksenas gydomas ligoninėje, jo būklė stabili.

„Mes atlikome gaivinimą, jam buvo sustojusi širdis (...). Kaip arti buvome prie jo praradimo? Nežinau, tačiau jį atgaivinome po vieno defibriliavimo, tad gana greitai“, – sakė BBC cituojamas M. Boesenas.

Medikas teigė kol kas nežinantis, dėl kokių priežasčių sustojo 29-erių futbolininko širdis, šiuo metu jis tebėra gydomas, jam atliekami tyrimai, rašo BBC.

Danijos rinktinės treneris Kasperas Hjulmandas, kaip rašo BBC, teigė, kad futbolininkas yra geros nuotaikos ir pajuokavo bendraudamas su komandos draugais.

C. Eriksenas keturis kartus yra tapęs geriausiu Danijos metų futbolininku.

Danijos futbolo žvaigždė ant vejos susmuko 43-iąją rungtynių minutę. Jam komandos draugai iškart iškvietė medikus ir apstojo ratu, siekdami jį pridengti. Medikai žaidėją pradėjo gaivinti tiesiog aikštėje, jam buvo atliekamas širdies masažas, o po kelioliokos minučių buvo pranešta, kad rungtynės yra nutraukiamos. Futbolininkas iš aikštės buvo išgabentas medicinos personalo.

Vėliau buvo nuspręsta rungtynes pratęsti tą patį vakarą. Žaidėjai norėjo rungtynes užbaigti iškart po to, kai sužinojo, kad Ch. Erikseno būklė yra normali, o po rungtynių kalbėjęs Danijos rinktinės treneris teigė, kad kai kurie buvo išsekę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.