2021.06.13 21:56

Nuostabiame futbolo mūšyje pergalę prieš ukrainiečius išplėšė Nyderlandų rinktinė

LRT.lt2021.06.13 21:56

5 įvarčiai krito antroje rungtynių pusėje, trys iš jų 10 minučių tarpe, o futbolo aistruoliai galėjo išvysti nuostabų futbolo spektaklį, kurio kulminacijoje triumfavo Nyderlandų futbolininkai.

Nyderlandų rinktinė 3:2 įveikė Ukrainos futbolininkus.

Rungtynės nuo pirmųjų minučių prasidėjo įnirtingai ir aktyviai ir jau antrą minutę pabandė ukrainiečių vartus užpulti M. Depay`us.

Ukrainiečiai neapsiėjo ir be praradimų – 13 min. po, matyt, blauzdos traumos aikštę po keitimo turėjo palikti Oleksandras Zubkovas.

Žaidimas laikinai kiek aprimo, tačiau po to ir vėl pagavo didelį tempą abi rinktinės ir puolė viena kitos vartus.

40 min. puikią progą smūgiui galva turėjo Nyderlandų rinktinės futbolininkas Denzelis Dumfriesas, tačiau ja nepasinaudojo.

Antrajame kėlinyje ilgai įvarčio laukti tikrai nereikėjo. Jau 52 minutę įvartį pelnė Georginio Wijnaldumas. Nyderlandų futbolininkai pasileido į greitą ataką, atliko ilgą perdavimą iš krašto, ukrainiečių vartininkas Heorhijus Buščanas jį pamušė, o pamuštą kamuolį pagavo G. Wijnaldumas ir įmušė įvartį į viršutinį kairį vartų kampą.

Ukrainiečiai atrodė kiek pasimetę po pirmojo praleisto įvarčio, o netrukus į ukrainiečių vartus skriejo ir antrasis įvartis – 59 min. pasižymėjo Woutas Weghorstas. Ukrainiečiai gynėsi nuo varžovų puolimo, baudos aikštelėje susidarė chaosas, o juo pasinaudojo W. Weghorstas, kuris pirmasis atsidūrė prie kamuolio ir pasiuntė kamuolį tiesiai į vartus.

Kai jau atrodė, kad Nyderlandai artėja prie pergalės, savo žodį nusprendė tarti ukrainiečiai.

75 min. galingą smūgį iš toli į kairįjį viršutinį vartų kampą paleido Andrijus Jarmolenka ir sušvelnino atsilikimą.

Jau po kelių minučių (79 min.) ukrainiečiai sugebėjo išlyginti rezultatą – kamuolį galva į vartus pasiuntė Romanas Jaremčukas.

Bet visas šias ukrainiečių pastangas galiausiai nubraukė Nyderlandai.

Denzelis Dumfriesas 85-ą minutę pasiuntė kamuolį galva į Ukrainos rinktinės vartus ir sugrąžino pranašumą Nyderlandų rinktinei, kurį ji išsaugojo iki pat susitikimo pabaigos.

Tai buvo pirmasis futbolininko įvartis dėvint Nyderlandų rinktinės marškinėlius.

C grupėje po tris taškus turi dvi rinktinės: Nyderlandai ir Austrija.

*****

Dvikovos eiga:

85 min. ĮVARTIS. Denzelis Dumfriesas šįkart neklysta smūgiuodamas galva baudos aikštelėje ir vėl išveda Nyderlandų rinktinę į priekį.

79 min. ĮVARTIS. Ukrainiečiai išlygina rezultatą per kelias minutes – kamuolį į vartus pasiunčia Romanas Jaremčukas.

75 min. ĮVARTIS. Galingą smūgį iš toli į kairijį viršutinį vartų kampą paleidžia Andrijus Jarmolenka ir sušvelnina atsilikimą – 1:2.

72 min. Greitą bandymą iš toli atliko ukrainietis Romanas Jaremčukas, tačiau Maartenas Stekelenburgas tvirtai sugauna kamuolį.

59 min. ĮVARTIS. Nyderlandai dvigubina pranašumą ir kamuolį į vartus siunčia Woutas Weghorstas. Ukrainiečiai ginasi nuo pirmosios Nyderlandų atakos ir chaose, manydami, kad turėtų būti pražanga, nepastebi W. Weghorsto, kuris pasiunčia kamuolį tiesiai į ukrainiečių vartus.

52 min. ĮVARTIS. Georginio Wijnaldumas pelno pirmąjį įvartį Nyderlandų rinktinei. Nyderlandų futbolininkai pasileido į greitą ataką, atliko ilgą perdavimą iš krašto, ukrainiečių vartininkas Heorhijus Buščanas jį pamušė, o pamuštą kamuolį pagavo G. Wijnaldumas ir įmušė įvartį.

Po pirmojo kėlinio – 0:0

45 min. Pavojingą greitą ataką surengia ukrainiečiai, tačiau perdavimams jau prie Nyderlandų baudos aikštelės pritrūksta taiklumo.

40 min. Puikią progą turėjo Denzelis Dumfriesas, tačiau jo smūgis galva skriejo toli nuo Ukrainos rinktinės vartų.

39 min. Smūgį lyg iš patrankos paleidžia Georginio Wijnaldumas, tačiau puikiai reaguoja Ukrainos vartininkas.

29 min. Žaidimas vėl tampa atviras – atakomis keičiasi abi rinktinės, tačiau gynybos įveikti nepavyksta. Andrijus Jarmolenka krenta baudos aikštelėje ir prašo 11 m baudinio, bet jo negauna.

23 min. Rungtynių tempas kiek sulėtėjo ir abi rinktinės pradėjo žaisti pozicinį futbolą.

13 min. Priverstinis keitimas Ukrainos rinktinėje – panašu, kad blauzdos traumą patyrusį Oleksandrą Zubkovą keičia Marlosas.

7 min. Rungtynės prasideda įnirtingai – antrą minutę progą turėjo ukrainiečiai, o štai 6 min. jau varžovų vartininko akylumą bandė ir Nyderlandų futbolininkai.