2021.06.13 18:55

Pirmąjį Šiaurės Makedonijos blyną Europos čempionate prisvilino Austrijos rinktinė

LRT.lt2021.06.13 18:55

Antrajame kėlinyje rezultatą persverti sugebėjusi Austrijos rinktinė apkartino Šiaurės Makedonijos futbolininkų debiutą Europos futbolo čempionate ir pasiekė pergalę rezultatu 2:1.

Tai buvo istorinis susitikimas abiems ekipoms. Austrai sugebėjo pasiekti pirmą pergalę Europos čempionate, o Šiaurės Makedonija jame debiutavo.

Pirmasis kėlinys prasidėjo gana aktyviai ir žiūrovai jau greitai galėjo džiaugtis pirmuoju įvarčiu.

Ilgą perdavimą nuo Marcelo Sabitzerio 18 min. iš kairiojo krašto į baudos aikštelę gavo Stefanas Laineris ir kamuolį meistriškai pasiuntė į vartus ir išvedė Austrijos rinktinę į priekį.

Tačiau Šiaurės Makedonijos rinktinė netruko pasinaudoti itin grubia austrų klaida – gynyboje austrai panėrė į chaosą, o jame iškilo Šiaurės Makedonijos rinktinės veidas, 37 metų veteranas Goranas Pandevas, kuris prasiveržė į priekį ir įmušė istorinį, pirmąjį Šiaurės Makedonijos įvartį Europos futbolo čempionate.

ESPN teigimu, G. Pandevas tapo antru vyriausiu futbolininku įmušusiu įvartį Europos futbolo čempionate.

Ekipos suaktyvėjo, tačiau daugiau įvarčių pirmajame kėlinyje nebuvo.

Antrasis kėlinys taipogi prasidėjo aktyviai, pasitikėjimo savo jėgomis įgavę Šiaurės Makedonijos rinktinės futbolininkai pradėjo žaisti plačiau, tačiau abiejų ekipų gynyba išliko tvirta.

Tačiau nepaisant optimistiškai atrodančio Šiaurės Makedonijos rinktinės žaidimo rezultatą savo naudai sugebėjo persverti austrai. 78 min. M. Gregoritschas išnaudojo perdavimą ir persvėrė rungtynių rezultatą austrų naudai – 2:1.

Tuo austrų puolimas nesibaigė. Aikštėje tik ką pasirodęs Marko Aranutovičius 89 min. pasižymėjo įvarčiu - austrai išsimetė kamuolį ir į greitą ataką pasileidęs futbolininkas liko vienas prieš vieną su vartininku ir pasiuntė kamuolį į vartus.

C grupėje dar kaunasi Austrijos ir Ukrainos rinktinės.

*****

Dvikovos eiga:

89 min. ĮVARTIS. Marko Aranutovičius tik pasirodęs aikštelėje pasižymi įvarčiu - austrai išsimeta kamuolį ir į greitą ataką pasileidęs futbolininkas lieka vienas prieš vieną su vartininku ir pasiunčia kamuolį į vartus.

78 min. ĮVARTIS. Po keitimo aikštėje pasirodęs M. Gregoritschas išnaudoja perdavimą ir persveria rungtynių rezultatą austrų naudai - 2:1.

64 min. Iškart savo atsaką pateikė austrai - kamuolį galva į vartus bandė pasiųsti Michaelis Gregoritschas, bet Šiaurės Makedonijos rinktinės vartininkas išlaiko vartus sausus.

63 min. Pavojingą progą turėjo Šiaurės Makedonijos rinktinė, tačiau kiek paskubėjo G. Pandevas ir kamuolys skriejo aukštai virš vartų.

49 min. Aktyviai antrą kėlinį pradeda Šiaurės Makedonijos rinktinė, kuri užsibuvo austrų aikštės pusėje.

Po pirmojo kėlinio lygiosios – 1:1

45 min. Austrai suaktyvino žaidimą, tačiau abiejų ekipų gynyba daugiau pirmajame kėlinyje neklydo.

28 min. ĮVARTIS. Gynyboje neįtikėtinai klysta austrai, o chaose iškyla Šiaurės Makedonijos veteranas – 37-erių metų Goranas Pandevas muša įvartį ir lygina rezultatą. Tai istorinis, pirmasis Šiaurės Makedonijos įvartis Europos futbolo čempionate.

22 min. Dar viena labai pavojinga proga prie Šiaurės Makedonijos vartų - vėl po Marcelo Sabitzerio perdavimo kamuolį į vartus pabando pasiųsti Saša Kalajdzičius ir vartus reikia gelbėti vartininkui.

18 min. ĮVARTIS. Pirma rimta proga pasinaudoja austrai - ilgą perdavimą iš kariojo krašto į baudos aikštelę gauna Stefanas Laineris ir kamuolį meistriškai pasiunčia į vartus.

12 min. Rungtynės prasideda gana aktyviai, tačiau ryškių progų kol kas nematyti. Kamuolį kol kas 56 proc. laiko kontroliuoja austrai.