2021.06.13 15:56

„Wembley“ stadionas galėjo ošti – anglai istoriniame starte įveikė kroatus

LRT.lt2021.06.13 15:56

Anglijos futbolo rinktinė savo sirgalių akivaizdoje „Wembley“ stadione 1:0 susitvarkė su Kroatijos rinktinės futbolininkais ir pirmą kartą istorijoje Europos futbolo čempionatą pradėjo pergale.

Anglams reikėjo 10 bandymų tam, kad pergalingai pradėtų Europos čempionatą.

Anglijos futbolininkai pradėjo šias rungtynes itin aktyviai – jau 6 min. Philo Fodeno smūgis po greitos atakos atsitrenkė į vartų virpstą.

Anglijos rinktinė surengė dar kelias pavojingas atakas, tačiau po pirmojo pusvalandžio žaidimas kiek aprimo ir stabilizavosi ir panaši situacija išliko iki pat pirmojo kėlinio pabaigos.

Tiesa, prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą baudos smūgį netoli Kroatijos baudos aikštelės atliko Kierano Trippieras, tačiau jo smūgis atsitrenkė į žaidėjų gyvatvorę.

Antroje susitikimo dalyje ilgai laukti anglų įvarčio jau nebereikėjo.

57 min. į greitą ataką pasileidęs Kalvinas Phillipsas pergudravo Kroatijos gynėjus ir atliko itin aštrų perdavimą į kroatų baudos aikštelę įkirtusiam Raheemui Sterlingui, kuris pasiuntė kamuolį į vartus ir išvedė Anglijos rinktinę į priekį.

Visiškai netrukus auksinę progą padidinti pranašumą turėjo ir Harry Kane`as, tačiau jo žaidimas baudos aikštelėje buvo nesėkmingas, o pats žaidėjas įsirėžė į vartų konstrukciją.

Likusioje rungtynių dalyje dar kartą pasižymėti galėjo ir R. Sterlingas, ir kiti futbolininkai, o kroatai ypatingo pavojaus anglams nesukūrė.

Anglijos rinktinės fanai galėjo džiaugtis ir dėl kito įvykio – aikštėje 82 min. pasirodęs 17-metis Jude`as Bellinghamas tapo jauniausiu visų laikų Europos čempionate pasirodžiusiu futbolininku.

D grupėje varžosi Anglijos, Čekijos, Škotijos ir Kroatijos rinktinės, o anglai įsirašę tris taškus kol kas yra pirmi.

*****

Pagrindiniai įvykiai:

82 min. Po keitimo aikštėje pasirodęs 17-metis Jude`as Bellinghamas kuria istoriją ir tampa jauniausiu visų laikų Europos čempionato žaidėju.

74 min. Fantastiška proga padidinti pranašumo nepasinaudoja R. Sterlingas ir net nepataiko į vartų plotą.

72 min. Chaosas prie anglų vartų, tačiau galiausiai viskas baigiasi laimingai anglų rinktinei.

67 min. Anglai didina spaudimą – po to, kai geltoną kortelę užsidirbo Marcelo Brozovičius, baudos smūgį atliko Masonas Mountas, bet jo smūgis skriejo per kelis centimetrus nuo dešiniojo vartų kampo.

65 min. Pavojingą progą susikūrė ir kroatai, tačiau realizuoti jos nepavyko Ante Rebičiui.

61 min. Perdavimą į baudos aikštelę gavo Harry Kane`as, kurio kamuolys skrieja virš vartų, tačiau futbolininkas įsirėžia į vartų virpstą ir jam reikia medicininės pagalbos, tačiau žaidėjas rungtynes galės tęsti.

57 min. ĮVARTIS. Į greitą ataką pasileidęs Kalvinas Phillipsas pergudrauja Kroatijos gynėjus ir atlieka itin aštrų perdavimą į kroatų baudos aikštelę įkirtusiam Raheemui Sterlingui, kuris pasiunčia kamuolį į vartus.

55 min. Savo laimę iš ganėtinai toli pabando Luka Modričius, tačiau kamuolį užtikrintai prie vejos spaudžia anglų vartininkas Jordanas Pickfordas.

48 min. Geltona kortele už šiurkštų bandymą perimti kamuolį yra baudžiamas Mateo Kovačičius.

Po pirmojo kėlinio – 0:0

43 min. Už žaidimą ranka Kroatijos žaidėjas Duje Caleta-Caras yra baudžiamas geltona kortele, o anglai turi šansą baudos smūgiui prie kroatų baudos aikštelės. Tiesa, Kierano Trippiero smūgis atsitrenkia į gyvatvorę.

34 min. Kiek tolygiau atrodo rungtynės, o žaidimą Anglijos rinktinės aikštės pusėje vis dažniau sugeba kurti ir kroatai.

22 min. Anglijos rinktinė kamuolį kontroliuoja net 67 proc. žaidimo laiko ir iniciatyva priklauso jiems.

9 min. Kroatų vartus turi gelbėti Dominikas Livakovičius – smūgį paleido Kalvinas Phillipsas.

6 min. Jau pačioje rungtynių pradžioje pavojingas progas kuriasi anglai – Philas Fodenas pasiunčia kamuolį link vartų, tačiau jis atsimuša į vartų konstrukciją.