Sportas

2021.06.13 08:43

Revanšo pasiekti nepavyko: Adesanya apgynė UFC čempiono diržą

LRT.lt2021.06.13 08:43

Israelis Adesanya (21–1) pademonstravo pagerėjusius imtynių įgūdžius ir vienbalsiu teisėjų sprendimu įveikė italą Marviną Vettori (17–5–1) bei apgynė vidutinio svorio kategorijos čempiono diržą.

Pirmajame raunde I. Adesanya puikiai kontroliavo distanciją ir atakavo varžovą iš toli, itin akcentuodamas spyrius į važovo kojas. Tiesa, po vieno iš spyrių M. Vettori pavyko parversti I. Adesanyą, tačiau pastarasis sugebėjo gana greitai pakilti ant kojų ir išsilaisvinti iš klinčo, o ir būnant parteryje italas nepadarė beveik jokios žalos.

Antrojo raundo pradžioje suaktyvėjo abu kovotojai, kelios M. Vettori atakos pasiekė tikslą. Raundo viduryje italas vėl pabandė perkelti kovą į parterį, tačiau šis bandymas buvo nesėkmingas. Likusioje raundo dalyje aktyvesnis buvo M. Vettori, kuris inicijavo veiksmą oktagone, tačiau didžioji dalis jo atakų nepasiekdavo I. Adesanyos.

Trečiąjį raundą M. Vettori iškart pradėjo nuo vertimo, kuris šįkart buvo sėkmingas. M. Vettori netgi pamėgino atlikti smaugimo veiksmą, tačiau I. Adesanya išsilaisvino ir nepatyręs didelės žalos pakilo ant kojų. Likusioje raundo dalyje I. Adesanya dar dažniau spyriais atakavo priešininko priekinę koją, o M. Vettori smūgiais niekaip negalėjo pasiekti oponento.

Ketvirtajame raunde dar tikslesnis buvo I. Adesanya. M. Vettori vėl sugebėjo parversti čempioną, tačiau pastarasis dar greičiau pakilo ant kojų, o jo atakos buvo vis dažnesnės ir taiklesnės.

Penktajame raunde vaizdas iš esmės nepasikeitė ir tiesėjai vienbalsiai pergalę nusprendė skirti čempionui.

Apgintą diržą I. Adesanya po kovos paskyrė po užpuolimo žuvusiam draugui Fau Vake`ui.

Pirmasis čempionas iš Meksikos ir atkaklioje kovoje pergalę pasiekęs Edwardsas

Leonas Edwardsas sunkioje ir griausmingoje kovoje sugebėjo beveik visą laiką dominuoti prieš Nate`ą Diazą ir pasiekė pergalę vienbalsiu teisėjų sprendimu.

Tiesa, N. Diazas paskutinę minutę kilo į šturmą ir pataikęs smūgį stipriai sužeidė L. Edwardsą, tačiau šis atsilaikė iki kovos pabaigos ir galėjo švęsti pergalę.

Tuo tarpu kitoje titulinėje kovoje istoriją sukūrė Brandonas Moreno (19–5–2), kuris trečiajame raunde smaugimo veiksmu įveikė Deivesoną Figueiredo (20–2–1) ir tapo pirmuoju UFC čempionu, kuris yra gimęs Meksikoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.