Sportas

2021.06.13 07:55

Danijos rinktinės gydytojas pakomentavo Erikseno situaciją, treneris pabrėžė, kad žaidėjai norėjo užbaigti rungtynes

LRT.lt2021.06.13 07:55

Suomijos ir Danijos susitikimas šeštadienį didžiąją žiūrovų dalį šokiravo ne tik dėl debiutantės Suomijos pergalės, bet ir dėl įvykių, kurie dėjosi aikštėje pirmojo kėlinio pabaigoje.

43-ią minutę ant vejos susmuko Danijos rinktinės futbolininkas Christianas Eriksenas. Aplink jį sušoko komandos draugai ir staigiai iškvietė jam medikus. Danijos rinktinės futbolininkai sustojo ratu aplink Ch. Erikseną bandydami jam suteikti privatumo, o tuo tarpu medikai pradėjo gaivinti futbolininką, jam buvo atliekamas ir širdies masažas.

Susitikimas galiausiai buvo nutrauktas, kaip skelbė UEFA, dėl medicininių priežasčių, o Ch. Eriksenas iš aikštės išgabentas ant neštuvų. Netrukus paaiškėjo, kad Ch. Erikseną medikams pavyko atgaivinti – šią žinią paskelbė tiek UEFA, tiek Danijos futbolo federacija.

Vėliau pasirodė žinios iš žaidėjo agento Martino Schootso, kad žaidėjas yra visiškai sąmoningas ir jau gali kalbėti.

Po rungtynių kalbėjęs Danijos rinktinės gydytojas Martinas Boesenas iš savo pusės pakomentavo tai, kas nutiko aikštėje.

„Buvo akivaizdu, kad jis yra be sąmonės. Kai aš prie jo pribėgau, jis gulėjo ant šono, kvėpavo, galėjau jausti pulsą, bet staiga tai pasikeitė ir mes pradėjome daryti širdies masažą. Labai greitai sulaukėme pagalbos iš medikų komandos ir mes padarėme tai, ką turėjome padaryti, kad susigrąžintume Christianą. Jis su manimi kalbėjo prieš tai, kai buvo išgabentas į ligoninę“, – BBC cituoja po rungtynių kalbėjusį Danijos rinktinės gydytoją.

Kapitono lyderystė ir žaidėjų vienybė

Danijos rinktinės kapitonas Simonas Kjaeris buvo vienas iš pirmųjų, kuris atsirado prie susmukusio Ch. Erikseno ir, kaip teigia BBC, panašu, kad padėjo atlaisvinti Ch. Erikseno kvėpavimo takus.

Vėliau kapitonas ir vartininkas Kasperas Schmeihelis nuskubėjo raminti ir paguosti Ch. Erikseno mylimosios.

Visi likę Danijos rinktinės žaidėjai glaudžiu ratu kūnais pridengė Ch. Erikseną ir jam padedančią medikų komandą.

Vėliau buvo nuspręsta rungtynes pratęsti tą patį vakarą.

Žaidėjai norėjo rungtynes užbaigti iškart po to, kai sužinojo, kad Ch. Erikseno būklė yra normali, o po rungtynių kalbėjęs Danijos rinktinės treneris teigė, kad kai kurie buvo išsekę.

„Žaidėjai negalėjo įsivaizduoti tokio scenarijaus, kai jie negali užmigti, o rytoj turėtų žaisti ir vėl. Buvo lengviau žengti į aikštę ir visą tai užbaigti.

Tai buvo sunki naktis. Mums visiems buvo priminta, kas yra svarbiausi dalykai gyvenime: glaudūs santykiai, artimieji, šeima, draugai“, – BBC cituoja Danijos rinktinės strategą Kasperą Hjulmandą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.