2021.06.12 18:18

Pirmasis titulas: „French Open“ moterų vienetų čempione tapo Krejčikova

LRT.lt2021.06.12 18:18

Čekė Barbora Krejčikova (WTA–33) po 1 val. ir 58 min. trukusios kovos 6:1, 2:6, 6:4 palaužė rusę Anastasiją Pavliučenkovą (WTA–32).

B. Krejčikova tapo pirmąja Čekijos tenisininke, laimėjusia „Roland Garros“ turnyrą nuo 1981 m.

Taip pat, tai yra pirmasis „Didžiojo kirčio“ vienetų varžybose iškovotas čekės titulas.

Čekė gali parsivežti abu šio turnyro moterų titulus – sekmadienį ji kartu su Katerina Siniakova pasirodo ir moterų dvejetų finale.

Nervingai susitikimą pradėjo abi tenisininkės ir pralaimėjo savo pirmuosius padavimus. Tačiau rusė nesugebėjo laimėti nei vieno savo padavimo ir pirmajame sete turėjo pripažinti čekės pranašumą.

Antrajame žymiai geriau sekėsi A. Pavliučenkovai – šįkart čekė pralaimėjo tris savo padavimus, o solidžiau žaidusi rusė laimėjo antrąjį setą.

Trečiasis setas klostėsi itin lygiai. Devintajame geime tik po labai ilgos kovos savo padavimą laimėjo rusė ir prisiartino 4:5 prie čekės. Tačiau B. Krejčikova nepasimetė ir laimėjusi savo padavimą laimėjo setą, o kartu ir turnyro trofėjų.

Nugalėtojai atiteko 2000 WTA reitingo taškų ir 1,4 mln. eurų piniginis prizas. Rusė gavo 1300 WTA retingo taškų ir 750 tūkst. eurų premiją.