2021.06.12 18:58

Po sukrėtimo danai turėjo pripažinti Europos čempionato debiutantų pranašumą

LRT.lt2021.06.12 18:58

Šios rungtynės tikriausiai įsimins daugeliui futbolo aistruolių. Jose aikštėje buvo gaivinamas ir tik ant neštuvų ją paliko Christianas Eriksenas, o vėliau vienintelį įvartį pelnę suomiai pergalingai debiutavo Europos futbolo čempionate.

Šios rungtynės, deja, pasižymėjo ne tik istorine Europos futbolo čempionato debiutantų Suomijos rinktinės pergale, bet ir milžinišką išgąstį sukėlusiu epizodu.

43 min. ant vejos aikštėje po to, kai šalia jo iš užribio buvo išmestas kamuolys, susmuko Danijos rinktinės futbolininkas Christianas Eriksenas. Jam komandos draugai iškart iškvietė medikus ir apstojo ratu siekdami pridengti futbolininką.

Medikai žaidėją pradėjo gaivinti tiesiog aikštėje, futbolininkui buvo atliekamas širdies masažas, o po keliolikos minučių buvo pranešta, kad rungtynės yra nutraukiamos. Futbolininkas buvo iš aikštės išgabentas medicinio personalo.

Laimei, tragedijos pavyko išvengti ir futbolininką pavyko atgaivinti. UEFA skelbia, kad Ch. Eriksenas buvo išgabentas į ligoninę, o jo būklė buvo stabilizuota. Žinią patvirtino ir Danijos futbolo federacija.

UEFA vėliau pranešė, kad paprašius abiejų komandų žaidėjams UEFA sutiko pratęsti rungtynes 21:30 val.

Danijos futbolo federacija tviteryje skelbė, kad rungtynes buvo nuspręsta pratęsti po to, kai paaiškėjo, kad Ch. Erikseno būklė yra normali.

Tuo tarpu rungtynės prasidėjo ganėtinai ramiai ir jau greitai iniciatyvą perėmė danai. Jie ilgiau kontroliavo kamuolį ir jų atakos sukosi Suomijos rinktinės aikštės pusėje, tačiau danams trūko tikslumo – nors progų turėjo ne vienas Danijos futbolininkas, tačiau fantastiškai žaidęs Suomijos vartininkas Lukaš Hradecky sugebėjo atremti visus smūgius.

Po to, kai rungtynės buvo pratęstos, atrodė, kad viskas aikštėje atrodo taip pat ir tai tėra laiko klausimas kada į suomių vartus prisibels danai.

Tačiau viską aukštyn kojomis apvertė Suomijos futbolininkai – pirmą rimtą progą susikūrę suomiai 60 min. įmušė įvartį ir išsiveržė į priekį.

Joelas Pohjanpolo gavo perdavimą iš Jere Urnoneno į baudos aikštelę ir pasiuntė kamuolį į vartus galva.

Danai rungtynių pabaigoje iš visų jėgų mėgino pralaužti akliną suomių gynybą, tačiau niekaip to nepavyko padaryti.

Auksinę progą 74 min. turėjo danų futbolininkas P. Hojbjergas, kuris stojo mušti 11 m baudinio, tačiau jo kamuolio skriejimo trajektoriją nuspėjo suomių vartininkas ir atrėmė smūgį.

Rungtynių pabaigoje į lemiamą šturmą kilo danai, tačiau suomių gynyba it Manerheimo linija atlaikė visas jų puolimo bangas.

Suomiai įsirašė tris taškus ir B grupėje kol kas yra pirmi.

*****

Pagrindiniai rungtynių įvykiai:

90 min. Danų puolimo bangas atlaiko Suomijos rinktinė ir nuo pergalės ją skiria vos kelios minutės.

74 min. P. Hojbjergas stojo prie 11 metrų linijos mušti baudinio, tačiau jo smūgį nuspėjo Suomijos vartininkas ir jį atrėmė.

68 min. Į gynybą užsidaro Suomijos rinktinė, galima matyti ir 8 suomius netoli jų baudos aikštelės.

60 min. ĮVARTIS. Pirma rimta proga pasinaudoja suomiai – Joelas Pohjanpolo gauna perdavimą iš Jere Urnoneno į baudos aikštelę ir pasiunčia kamuolį į vartus galva. Suomiai yra priekyje rezultatu 1:0.

53 min. Vaizdas aikštėje panašus į tą, kurį matėme iki sustabdant rungtynes – danai spaudžia priešininkus ir kamuolys vis dažniau sukasi prie suomių vartų, tačiau svečiai ginasi įnirtingai.

Po pirmojo kėlinio – 0:0.

45 min. Pirmasis kėlinys galiausiai baigėsi be didesnių įvykių, komandos keliauja 5 min. pailsėti.

43 min. Pratęsus rungtynes Ch. Erikseną pakeitė Mathias Jensenas.

Į aikštę grįžta abi ekipos – rungtynės bus tęsiamos!

UEFA paskelbė, kad rungtynės bus pratęstos 21:30 val. Rungtynėse bus sužaistos keturios paskutinės pirmojo kėlinio minutės, tuomet bus 5 minučių pertrauka ir bus žaidžiamas antras kėlinys.

UEFA skelbia, kad Ch. Eriksenas buvo išgabentas į ligoninę, o jo būklė buvo stabilizuota. Žinią patvirtino ir Danijos futbolo federacija.

Rungtynės yra sustabdytos dėl medicininių priežasčių, kitų žinių kol kas nėra.

Panašu, kad Ch. Eriksenas yra gaivinimas, komandos draugai jį užstoję ratu, tribūnos skęsta tyloje.

43 min. Itin skausmingas epizodas Danijos rinktinėje – ant vejos guli susmukęs Christianas Eriksenas.

35 min. Rungtynėse netrūksta traumų – vienas po kito ant vejos prigula Suomijos rinktinės futbolininkai.

26 min. Galingą smūgį link Suomijos vartų paleidžia prasiveržęs Martinas Braithwaite`as, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Danai ilgiau kontroliuoja kamuolį rungtynėse (60 proc. laiko) ir yra vieninteliai, kurie atlieka smūgius link vartų (7 prieš 0).

15 min. Spaudimą didina Danijos rinktinė – pavojingą progą smūgiu galva sukūrė P. Hojbjergas, o vėl vargti turėjo Suomijos rinktinės vartininkas.

6 min. Rungtynės prasideda gaisru prie Suomijos rinktinių vartų ir jau dirbti turi pradėti Lukaš Hradecky.