2021.06.12 15:56

Pirmosios „Euro 2020“ lygiosios: Velso ir Šveicarijos rinktinės susitikimą užbaigė taikiai

atnaujinta 17.56
LRT.lt2021.06.12 15:56

Po įvartį antrajame kėlinyje pelniusios Velso ir Šveicarijos rinktinės Baku olimpiniame stadione užbaigė A grupės susitikimą lygiosiomis - 1:1 (0:0).

Velso rinktinė kiek aktyviau pradėjo rungtynes, tačiau bėgant rungtynių laikui kontrolę pamažu pradėjo perimti Šveicarijos futbolininkai.

Jau 21-ą minutę sudėtingą smūgį kulniuku iš artimo nuotolio pabandė atlikti Fabianas Scharas, tačiau paskutinę sekundę sureagavo Dany Wardas.

Baigiantis pirmajam kėliniui dar kelias pavojingas progas susikūrė Haris Seferovičius, tačiau abu jo smūgiai skriejo šalia Velso rinktinės vartų.

Šveicarai galiausiai surado vartus antrojo kėlinio pradžioje. Breelas Embolo prasiveržė į priekį ir tarp dviejų Velso gynėjų paleido galingą smūgį, kurį ranka spėjo atmušti Velso vartininkas, o teisėjas skyrė kampinį.

49-ą minutę po pakelto kampinio B. Embolo laimėjo oro dvikovą ir pasiuntė kamuolį į vartus galva.

Šveicarai nepaisant Velso rinktinės suaktyvėjimo ir toliau kūrėsi pavojingas progas, tačiau galiausiai įmušti sugebėjo ir Velso futbolininkai.

74-ą minutę po įžaisto įvarčio perdavimą iš Joe Morrell`o į baudos aikštelę gavęs Kiefferis Moore`as pasiuntė kamuolį į vartus galva ir sugebėjo išlyginti rezultatą.

Rungtynių pabaigoje šveicarai paleido galingą puolimo mašiną, kamuolys netgi buvo įskridęs į vartus, bet ten įvarčio neįskaitė teisėjas po VAR peržiūros įžvelgus nuošalę ir rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Beje, tai buvo pirmasis kartas Europos čempionatų istorijoje kai VAR sistema įsikišo į rungtynių eigą ir atšaukė įvartį.

Šveicarai ilgiau kontroliavo kamuolį (62 proc. rungtynių laiko) ir dažniau siuntė kamuolį link Velso ekipos vartų (18 prieš 9).

Po šių rungtynių A grupės lydere išlieka Italijos rinktinė, o Šveicarijos ir Velso komandos dalinasi antrąją ir trečiąją vietas.

*****

Pagrindiniai rungtynių įvykiai

85 min. Mario Gavranovičius gauna nuostabų B. Embolo perdavimą į baudos aikštelę ir siunčia kamuolį galva į vartus, bet po VAR sistemos peržiūros įvartis nebuvo įskaitytas.

83 min. Pavojus ir vėl prie šveicarų vartų – G. Bale`as atlieka perdavimą į baudos aikštelę, bet ten jo realizuoti nesugebėjo jo komandos draugas.

74 min. ĮVARTIS. Rezultatą išlygina Kiefferis Moore`as. Velso futbolininkai įžaidė kampinį, kamuolys į baudos aikštelę buvo pasiųstas iš kairiojo aikštės krašto ir kamuolį į vartus galva pasiuntė Velso puolėjas.

61 min. Smūgiuoti į šveicarų vartus pabando B. Daviesas, tačiau jo kamuolys atšoka nuo šveicarų žaidėjų ir skrenda virš vartų. Kiek aktyviau atrodo Velso futbolininkai.

49 min. ĮVARTIS. Savo progą galiausiai susikuria Breelas Embolo, kuris po pakelto šveicarų kampinio laimėjo oro dvikovą ir pasiuntė kamuolį į vartus galva. Šį kampinį būtent ir sukūrė pats B. Embolo, kuris 49-ą minutę prasiveržė į priekį ir tarp dviejų Velso gynėjų paleido galingą smūgį, kurį ranka spėjo atmušti Velso vartininkas.

Po pirmojo kėlinio – 0:0

45+1 min. Kėlinio pabaigoje dar vieną progą baudos aikštelėje turėjo H. Seferovičius, bet jo pasiųstas kamuolys link Velso rinktinės vartų ir vėl skriejo toli nuo taikino. Šveicarai pirmoje rungtynių dalyje kontroliavo kamuolį 68 proc. laiko ir žymiai dažniau bandė smūgiuoti link vartų.

41 min. Šveicarijos rinktinės puolėjas Haris Seferovičius bandė atlikti galingą smūgį į vartus, bet jo pasiųstas kamuolys skriejo virš virpsto.

30 min. Pirmoji geltona kortelė - ją užsidirba grubiai priešininką nugriovęs Fabianas Sharas.

21 min. Sukatyvėja abi ekipos - 15 minutę savo laimę smūgiu galva pabandė Kiefferis Moore`as ir teko gintis šveicarų vartininkui, o 21 min. itin techniškai sudėtingą smūgį kulniuku bandė atlikti Fabianas Scharas, tačiau kamuolį paskutinę sekundę sustabdė Velso rinktinės vartininkas.

14 min. Rungtynes kiek aktyviau pradėjo Velso futbolininkai, tačiau greitai kontrolę atgavo šveicarai, kurie kamuolį kontroliuoja 78 proc. laiko.