Sportas

2021.06.12 08:42

Nadalio dominavimą nutraukęs Džokovičius po stulbinančio mūšio žengė į „French Open“ finalą

LRT.lt2021.06.12 08:42

Novako Džokovičiaus ir Rafaelio Nadalio susitikimas buvo toks įspūdingas, kad sirgaliams, stebėjusiems mačą, buvo leista nesilaikyti komendanto valandos ir pamatyti jo pabaigą. Jos teko palaukti – N. Džokovičius net po 4 val. ir 11 min. trukusios kovos sugebėjo palaužti R. Nadalį.

Serbas N. Džokovičius (ATP–1) ispaną R. Nadalį (ATP–3) įveikė 3:6, 6:3, 7:6 (7:4), 6:2.

Šis pralaimėjimas neleido ispanui pasiekti penkto paeiliui „Roland Garros“ turnyro apdovanojimo ir nutraukė jo 35-ių paeiliui šiame turnyre pasiektų pergalių seriją – R. Nadalio karjeroje tai vos trečias pralaimėjimas šiame turnyre.

N. Džokovočius taip pat tapo pirmuoju tenisininku, kuriam pavyko ispaną „French Open“ turnyre nugalėti dukart.

Pirmajame sete anksti į priekį išsiveržė R. Nadalis, kuris neleido serbui grįžti, ir jį laimėjo. Antrajame užvirė kiek atkaklesnė kova, tačiau du kartus savo padavimų nelaimėjęs ispanas atsiliko 2:4, o serbas užtikrintai sužaidė paskutinius geimus ir laimėjo antrąjį setą.

Trečiasis setas buvo išties įspūdingas ir truko net 98 minutes. Jame kova vyko taškas į tašką ir po dvi savo padavimų serijas pralaimėjo abu tenisininkai ir šio seto nugalėtojui išaiškinti prireikė net pratęsimo. Pratęsimas taip pat prasidėjo nervingai – savo padavimus iškart pralaimėjo abu tenisininkai, tačiau fortūna galų gale nusišypsojo N. Džokovičiui – savo padavimą pralaimėjo R. Nadalis, o daugiau neklydęs serbas laimėjo varginantį ir atkaklų trečiąjį setą.

Ketvirtajame sete daug užtikrinčiau atrodė serbas, kuris nors ir pralaimėjo pirmąjį geimą, tačiau daugiau neklydo, o štai ispanas pralaimėjo net tris savo padavimus ir turėjo pripažinti N. Džokovičiaus pranašumą.

N. Džokovičius jau šį sekmadienį varžysis dėl antrojo „French Open“ titulo, o jame jis susitiks su graiku Stefanos Tsitsipu (ATP–5). Graikui tai bus pirmasis „Didžiojo kirčio“ turnyro finalas kajeroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.