2021.06.11 21:58

Į vienus vartus: „Euro 2020“ starte italai trimis įvarčiais suvarpė nykią Turkijos rinktinę

LRT.lt2021.06.11 21:58

Daug pagyrų prieš Europos futbolo čempionatą iš futbolo specialistų sulaukusi Turkijos futbolo rinktinė startavo labai blankiai. Pirmose čempionato rungtynėse Romos olimpiniame stadione Italijos futbolininkai A grupės rungtynėse sutriuškino turkus 3:0 (0:0).

Nuo pat rungtynių pradžios tik apie gynybą galvoję turkai pirmajame kėlinyje niekuo negrasino varžovų vartams, dažnu atveju gynyboj už kamuolio žaidė net 9 futbolininkai. Vienintelis Burakas Yilmazas priekyje laukdavo progų kontratakoms.

Vis dėlto nė vienos rimtesnio išpuolio turkai nesurezgė, prie to prisidėjo ir labai neužtikrintas vartininko Ugurcano Cakiro žaidimas kojomis. Daug jo perdavimų skriejo ne komandos draugams, o varžovams į kojas arba į užribį.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių, o įvartis krito 53-ąją minutę. Nicolo Barella priėmė kamuolį aikštės viduryje, pamatė dešinėje erdvės turintį Domenico Berardi, kurio gynėjas suklupo. Italas siuntė kamuolį skersai vartų į baudos aikštelę, kur kamuolys atsitrenkė į Meriho Demiralo krūtinę ir skriejo į tinklą.

Po 13 minučių krito antrasis įvartis, kai vėl puikiai sužaidė tas pats D. Berardi. Puolėjas savo dešiniajame krašte puikiai pamatė į baudos aikštelę kitame krašte įkertantį Leonardo Spinazzola, kurio pavojingą smūgį atrėmė U. Cakiras, bet pirmas prie kamuolio atsidūręs Ciro Immobile lengvai nukreipė jį į vartus.

79-ąją minutę vėl kojomis kamuolį nevykusiai įžaidęs turkų vartininkas padovanojo kamuolį varžovams netoli savo vartų, o italai pora perdavimų išvedė Lorenzo Insigne į patogią poziciją smūgiui ir šis pelnė savo įvartį.

Per visą mačą Turkijos futbolininkai link vartų smūgiavo tik du sykius, o italai atliko net 24 smūgius, kurių aštuoni skriejo į vartų plotą. Pagal kamuolio kontrolę italai dominavo 60:40.

Antrasis kėlinys: Italija – Turkija 3:0 (0:0)

90 min. Prieš pat mačo pabaigą turkai surengė bene pavojingiausią savo ataką, bet įvarčio pasiekti nepavyko.

79 min. ĮVARTIS! Savo įvartį pasiekė ir L. Insigne. Vėl kojomis kamuolį nevykusiai įžaidęs turkų vartininkas padovanojo kamuolį varžovams netoli savo vartų, o italai pora perdavimų išvedė L. Insigne į patogią poziciją smūgiui ir šis pelnė savo įvartį.

75 min. Du įvarčius praleidę turkai pagaliau kelis sykius pademonstravo, kad moka kurti atakas. Nors pavojingais smūgiais jos nesibaigė, bet Turkija kėlė pirmąjį kampinį, pora sykių pavojingai komponavo varžovų baudos aikštelėje.

66 min. ĮVARTIS! Ciro Imobile įtvirtina Itaijos rinktinės pranašumą ir greičiausiai jau dabar lemia pirmąją italų pegalę. Dar vienas puikus D. Berardi epizodas. Puolėjas savo dešiniajame krašte puikiai pamatė į baudos aikštelę kitame krašte įkertantį L. Spinazzola, kurio pavojingą smūgį atrėmė U. Cakiras, bet pirmas prie kamuolio atsidūręs C. Immobile lengvai nukreipė jį į vartus.

65 min. Turkijos rinktinės gretose keičiasi du žaidėjai. Aikštę paliko O. Tufanas ir O. Yukuslu, o juos pakeitė K. Ayhanas ir I. Kahveci.

53 min. ĮVARTIS! Pirmasis Europos čempionato įvartis krenta į savo vartus nuo turkų gynėjo M. Demiralo. N. Barella priėmė kamuolį aikštės viduryje, pamatė dešinėje erdvės turintį D. Berardi, kurio gynėjas suklupo. Italas siuntė kamuolį skersai vartų į baudos aikštelę, kur kamuolys atsitrenkė į M. Demiralo krūtinę ir skriejo į tinklą.

51 min. Aikštėje pasirodęs C. Underas po kone visos Italijos rinktinė atsikirtimo vienas nurūko į priekį, bet jį vijosi gynėjas. C. Underas atliko pirmą turkų rinktinės smūgį į vartų plotą šiose rungtynėse.

46 min. Abu treneriai prieš atrą kėlinį atlieka keitimus. Turkijos rinktinės sudėtyje saugą Y. Yazici keitė C. Underas, o Italijos gretose A. Florenzi pakeitė G. Di Lorenzo.

Pirmasis kėlinys: Italija – Turkija 0:0

45 min. Jau trečią kartą italai reikalavo fiksuoti gynėjo žaidomą ranka, bet teisėjas, šįkart pasiaręs su VAR, baudinio vėl neskyrė. Netrukus kėlinys baigėsi.

43 min. Turkijos rinktinės žaidėjai ilgoje takoje kone visi buvo sulindę į savo baudos aikštelę, tad italai taip ir nerado tarpelio, pro kurį galėtų pavojingai įvesti kamuolį.

38 min. Aikštėje vis dar nemažai techninio broko, ypač turkų žaidime. Vartininko U. Cakiro tolimi perdavimai per dažnai skriedavo varžovams arnet tiesiog į užribį. Dar vieną sykį į vartų plotą pataikė L. Insigne, bet smūgiavo per vidurį, tiesiai vartininkui į rankas.

30 min. Italams atakuojant vieninteis B. Yilmazas turkų gretose yra atleidžimas nuo prievolės atsitraukti už kamuolio. Dažnai matome vaizdą, kaip atakose ties vidurio linija žaidžia ir italų vidurio gynėjai.

22 min. PROGA! Pakėlus kampinį kamuolį ore surado G. Chiellini, bet jo smūgis galva buvo atmuštas vartininko.

21 min. C. Immobile į veikė vieną varžovą ir smūgiavo iš už baudos aikštelės, bet kamuolys atsitrenkė į turkų žaidėją. Italas iškart šoko teisėju į akis, reikalaudamas baudinio, bet teisėjas D. Makkelie jo neskyrė.

18 min. PROGA! Kol kas geriausia proga rungtynėse buvo sukurta L. Insignei, kuris sulauk komandos draugo perdavimo baudos aikštelės kairiajame pusiau krašte, bet smūgis dešine koja į tolimąjį vartų kampą skriejo pro šalį.

15 min. Italų atakos kelis sykius krypo kairiuoju kraštu, bet pavojingiau įvesti kamuolį į baudos aikštelę iš ten šeimininkas nesisekė. Įveikti turkų žaidžiant vienas prieš vieną nesisekė, o aukštus perdavimus atmušdavo turkų gynėjai.

10 min. Rungtynių pradžioje jokių rimtų progų nematėme aikštėje, abi komandos žaidė atsargų futbolą, nors italų gretose gal matėme kiek daug pastangų atakuoti.

Starto sudėtys:

Italija: G. Donnarumma, A. Florenzi, M. Locatelli, A. Bonucci, G. Chiellini, L. Spinazzola, Jorginho, D. Beradi, N. Barella, L. Insigne, C. Immobile

Turkija: U. Cakiras, Z. Celikas, M. Demiralis, C. Soyuncu, O. Tufan, O. Yokuslu, U. Meras, Y. Yazici, H. Calhanoglu,B. Yilmazas, K. Karamanas.