Sportas

2021.06.11 21:02

Ukraina sako pasiekusi kompromisą su UEFA dėl rinktinės uniformų „Euro 2020“

LRT.lt, BNS2021.06.11 21:02

Ukrainos futbolo asociacija penktadienį pranešė, kad jai pavyko pasiekti kompromisą su Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) dėl Maskvos pyktį išprovokavusios 2020 metų Europos futbolo čempionato ukrainiečių rinktinės uniformos su Rusijos aneksuoto Krymo atvaizdu ir populiariu šūkiu.

„Mums pavyko pasiekti pergalingą kompromisą su UEFA!“ – feisbuke pranešė Ukrainos futbolo federacijos prezidentas Andrijus Pavelka, pavadinęs derybas „itin sudėtingomis“.

Ant naujos Ukrainos rinktinės uniformos, pristatytos birželio 7 dieną prieš vėliau penktadienį startuosiantį Europos čempionatą, yra du užrašai: apykaklės išorėje pusėje – „Šlovė Ukrainai!“, vidinėje – „Šlovė didvyriams!“

UEFA ketvirtadienį pareikalavo Ukrainos pašalinti pastarąjį, Rusijos protestą išprovokavusį „politinį šūkį“.

Vis tik UEFA neturėjo pretenzijų dėl išorinėje pusėje išsiuvinėto šūkio „Šlovė Ukrainai“, nes „atskirai [jis] gali būti traktuojamas kaip bendrinė ir nepolitinė frazė, turinti bendrą nacionalinę reikšmę“, ir dėl ant marškinėlių pavaizduotų Ukrainos kontūrų, nes vienoje iš Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliucijų „teritorinės sienos pripažįstamos tokios, kokios apytiksliai vaizduojamos dizaine“.

Šūkis „Šlovė Ukrainai!“ ir atsakomasis šūkis „Šlovė didvyriams!“ yra patriotiškas devizas, dažnai naudotas Kremliaus remtą lyderį Viktorą Janukovyčių nuvertusių protestų dalyvių per 2014 metų revoliuciją, taip pat jie siejami su ne vieną dešimtmetį trukusia Ukrainos kova už nepriklausomybę.

Po to sukilimo, kurį Maskva pasmerkė, Rusija aneksavo Krymą ir pradėjo remti prorusiškus separatistus Ukrainos rytuose. Besitęsiantis konfliktas nuo 2014 metų pareikalavo daugiau nei 13 tūkst. žmonių gyvybių.

Tarptautinė bendrija Krymo aneksiją laiko neteisėta ir jos nepripažįsta. Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga dėl to paskelbė sankcijų Rusijai.

Rusija kritikuoja abu šūkius dėl jų sąsajų su Antrojo pasaulinio karo laikų ukrainiečių nacionalistinėmis grupuotėmis, bendradarbiavusiomis su naciais.

Ukraina savo pasirodymą Europos futbolo čempionate pradės sekmadienį, kuomet varžysis su olandais Amsterdame. Į C grupę patekusi ukrainiečių rinktinė taip pat žais su Austrija ir Šiaurės Makedonija.

Rusija pateko į B grupę kartu su Belgija, Danija ir Suomija. Per savo pirmąsias varžybas rusų komanda šeštadienį rungtyniaus su belgais Sankt Peterburge.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.