Sportas

2021.06.11 19:46

Pirmasis „French Open“ finalo dalyvis – pusketvirtos valandos mūšį laimėjęs Tsitsipas

LRT.lt2021.06.11 19:46

Paryžiuje vykstančiame „French Open“ teniso turnyre penktadienio vakarą paaiškėjo pirmasis finalo dalyvis, kuriuo tapo 22 meų graikas Stefanos Tsitsipas, pasiekęs savo pirmąjį „Didžiojo kirčio“ turnyro finalą kajeroje. Penktoji pasaulio raketė 63, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3 įveikė šeštąjį pagal skirstymą Alexanderį Zverevą.

Įspūdingas ir itin permainingas dviejų jaunosios kartos tenisininkų mūšis truko net 3 valandas ir 40 minučių, o tarpusavio kovose graika vokietį įveikė 6-ąjį kartą per 8 susitikimus.

S. Tsitsipas tapo pirmuoju Graikijos tenisiinku istorijoje, patekusiu į „Didžiojo kirčio“ turnyro finalą. Jame graiko lauks Rafaelio Nadalio arba Novako Džokovičiaus barjeras.

Graikas mačą pradėjo puikiai, laimėdamas pirmusius du setus. Tiesa, viskas galėjo baigtis visiškai kitaip, kai antrajame sete A. Zverevas išsiveržė į priekį 3:0. Vis dėlto susiėmęs S. Tsitsipas sugebėjo laimėti net tris varžovo padavimus ir galiausiai laimėjo antrąjį setą bei išsiveržė į priekį 6:3, 6:3.

Trečiasis ir ketvirtasis setai jau priklausė A. Zverevui, kuris pralaimėjo graikui savo padavimą trečiajam penktojo seto geime.

S. Tsitsipui pirmaujant sete 5:2 padavinėjo A. Zvrevas, bet graikas laimėjo kelis puikius taškus ir pirmavo 40:15, tačiau susiėmęs vokietis apgynė net keturis „match pointus“ ir sušvelnino skirtumą iki 3:5. Tačiau jau kitame geime graikas uždarė mačą.

„Aš esu kilęs išmažo miestelio, aš visada svajojau žaisti čia, žaisti tokiame lygyje, man tai reiškia be galo daug...“, – su ašaromis akyse po pergalės dar korte kalbėjo S. Tsitsipas.

22 metų tenisininkas praėjusiais metais „French Open“ pusfinalyje pralaimėjo Novakui Džkovičiui. 2019 ir 2021 m. jis taip pat žaidė ir „Australian Open“ pusfinaliuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt