Sportas

2016.07.18 22:49

Lietuvos rinktinės krepšininkai džiaugiasi pergale, bet jos nesureikšmina

ELTA 2016.07.18 22:49

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai po pergalės draugiškose rungtynėse su Ispanijos komanda stengėsi laimėjimo nesureikšminti ir džiaugėsi pagaliau sulaukę tikro jėgų išbandymo.

Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms besiruošianti Lietuvos rinktinė draugiškose rungtynėse Kauno „Žalgirio“ arenoje pirmadienį po pratęsimo 87:83 (19:20, 15:12, 20:25, 18:15; 15:11) įveikė Europos čempionę Ispaniją.

„Manau, kad šios rungtynės visiems susirinkusiems buvo gražios, bet nėra nei per daug kuo džiaugtis, nei ko liūdėti. Rungtynėse varžovai labiau saugojosi tiek dėl žaidėjų, tiek dėl derinių. Labiausiai nerimą kelia klaidų skaičius, nes tiek klysti su Ispanija negalima. Tai buvo pirmosios tokios stiprios rungtynės šiame pasirengimo cikle, todėl kai kurie perdegėme, bet labai laukėme tokių susitikimų“, – sakė krepšininkas Mindaugas Kuzminskas.

Kitas Lietuvos rinktinės narys Mantas Kalnietis pastebėjo, kad varžovai ne visada aikštėje atidavė visas jėgas.

„Smagu, kad nesulūžome po rungtynių pradžios ir atsitiesėme, bet nėra kuo džiaugtis. Ispanai žaidė ne stipriausia sudėtimi ir jautėsi, kad jie nėra įjungę aukščiausios pavaros, tačiau tai yra jų problemos, o mes džiaugiamės, kad laimėjome“, – aiškino M. Kalnietis.

Būtent keli iš eilės taiklūs M. Kalniečio metimai leido lietuviams atsitiesti po nesėkmingos rungtynių pradžios ir išlyginti rezultatą.

„Tie tritaškiai parodo, kad aš turiu pasitikėjimo ir treneris per pertrauką pabrėžė, jog labai svarbu buvo atsitiesti po nesėkmingos pradžios, tačiau, manau, kad į rungtynes reikia sugrįžti ir kitokiais būdais, nes visą laiką tokie metimai nekris“, – teigė gynėjas.

„Rungtynės buvo tikrai kitokios, nei ankstesnės. Varžovas tikrai pajėgus. Tikrai teko pasikauti. Tai buvo geras jėgų išbandymas prieš išvykstant iš Lietuvos. Dabar visi varžovai bus stiprūs“, – teigė Lietuvos rinktinės aukštaūgis Jonas Valančiūnas.

Tai buvo paskutinės Lietuvos rinktinės rungtynės Lietuvoje. Likusias šešerias draugiškas rungtynes mūsiškiai žais užsienyje. Jau ketvirtadienį lietuviai su ispanais žais išvykoje.