Sportas

2016.07.18 20:42

L. Grigelis ir L. Mugevičius Prezidento taurės turnyre startavo pergalingai

BNS2016.07.18 20:42

Pirmadienį Vilniuje, Bernardinų sodo teniso aikštyne, prasidėjo 27-ojo Lietuvos Prezidento taurės vyrų teniso turnyro pagrindinės varžybos.

Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyro pirmąją varžybų dieną jėgas išbandė aštuoni Lietuvos tenisininkai, iš kurių pergalės džiaugsmą patyrė keturi.

Pergalingai dvejetų varžybas pradėjo nugalėtojų titulą ginantys Laurynas Grigelis ir Lukas Mugevičius. Pirmieji pagal skirstymą lietuviai pirmajame rate – aštuntfinalyje – 6:4, 6:1 nugalėjo italus Gabrielę Mariją Nočę ir Cristiano Russo. Mačas truko 61 minutę.

„Po savaitgalį vykusių Deviso taurės varžybų mačo pradžioje buvo sunkoka susikaupti. Pirmajame sete atsilikome, bet paskui atsigavome ir neleidome jiems pabėgti, – sakė L.Grigelis. – Su Luku vienas kitą aikštelėje gana gerai pažįstame, nes esame nemažai kartų žaidę poroje. Tai labai padeda. Esame favoritai. Bandysime apginti nugalėtojų titulą“.

Broliai Aleksas ir Julius Tverijonai 6:3, 6:3 įveikė Šarūną Gailių ir švedą Pavelą Zenkevitsą, o Almantas Oželis ir Tomas Vaišė 1:6, 5:7 pralaimėjo rusui Levui Kazakovui ir kanadiečiui Davidui Volfsonui.

Vienetų varžybų pirmajame rate – šešioliktfinalyje – pirmasis iš lietuvių kovą turnyre pradėjęs 18-metis T.Vaišė 1:6, 6:3, 3:6 pralaimėjo septintajam pagal skirstymą 24 metų rusui Antonui Galkinui (ATP-691). Mačas truko 1 val. 55 min.

Tai buvo tik trečiasis T.Vaišės pasirodymas vyrų varžybose. Pernai jis dalyvavo Estijoje ir Latvijoje vykusių „Futures“ turnyrų atrankos varžybose.

„Nepavyko laimėti, bet nesu labai nusiminęs. Man tai buvo tik pirmasis mačas pagrindinėse „Futures“ turnyro varžybose, – sakė T.Vaišė. – Praėjusią savaitę daug treniravausi su Lietuvos rinktinės nariais Kaune, kur kortų danga buvo „lėtesnė“. Vilniuje kamuoliukai šoko greičiau ir aukščiau. Manau, kad geresniam žaidimui pritrūko treniruočių sostinės aikštyne. Pirmąjį setą pralaimėjau, o antrąjį laimėjau, nes buvau agresyvesnis ir mažiau klydau. Manau, kad trečiojo seto rezultatą lėmė didesnė varžovo patirtis.

Iš Telšių kilęs tenisininkas artimiausiu metu ketina dalyvauti keliuose jaunių turnyruose, o po to jėgas bandyti „Futures“ serijos varžybose.

19-metis Tadas Babelis (ATP-1349) 4:6, 4:6 nusileido 18-mečiam lenkui Michalui Dembekui (ATP-1116). Antrajame sete lietuvis pirmavo 3:0, 4:1, tačiau nesugebėjo išsaugoti pranašumo. Mačas truko 1 val. 19 min.

Prezidento taurės turnyro organizavimą Lietuvos teniso sąjunga jau trečius metus patikėjo Vilniaus teniso akademijai.

Varžybų prizų fondą sudaro 10 tūkst. JAV dolerių. Nugalėtojui atiteks 18 ATP reitingo taškų ir 1440 dolerių čekis.