Sportas

2021.06.10 22:34

Lietuvos golfo pažiba Gilė Bitė Starkutė – apie profesionalės kelią ir olimpinę svajonę

Brigita Virbalytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.10 22:34

Golfo žaidėja Gilė Bitė Starkutė dar tik svajoja apie olimpines žaidynes. Tačiau 20-metė šiemet jau sulaukė net Jungtinių Amerikos Valstijų žiniasklaidos dėmesio, kai NCAA čempionate savo komandai išplėšė patekimą į pusfinalį. Už Atlanto studijuojanti Lietuvos golfo pažiba per ateinančius metus sako atiduosianti viską, kad galėtų tapti profesionalia žaidėja ir atstovauti Lietuvai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Trims savaitėms į gimtinę grįžusi geriausia Lietuvos golfo žaidėja G. Starkutė sako, kad kelias iki šių metų Jungtinių valstijų studentų čempionato bronzos buvo sudėtingas – dėl pandemijos iššūkių Arizonos komanda sezoną pradėjo vos su trimis žaidėjomis, o tarp NCAA komandų turėjo tik 22 reitingą.

Sportas. Orai. Golfo žaidėja Gilė Bitė Starkutė dar tik svajoja apie olimpines žaidynes

Tačiau merginos neprarado motyvacijos ir „Wildcats“ trečius metus iš eilės nužingsniavo iki NCAA pusfinalio, į kurį duris atvėrė būtent 20-metės lietuvės nuostabus smūgis ketvirtfinalyje. Lemiamose kovose Gilei Bitei viena diena buvo itin nesėkminga, tačiau tai mobilizavo talentingąją golfo žaidėją ir kiti du raundai buvo sėkmingiausi jos karjeroje.

„Mano didžiausias tikslas – stabilumas. Nebenoriu matyti tokių didžiulių nuokrypių, nuo to, ką turėčiau daryti. Aš geriau pasirinksiu ne tokius gerus raundus du, bet nebeturėti tokio raundo, kurį noriu ištrinti iš atminties“, – sako G. Starkutė.

Du kursus Arizonos universitete baigusi G. Starkutė mintimis nuolat nukeliauja į ateitį. Baigusi studijas, 257-ą poziciją pasaulio moterų mėgėjų reitinge užimanti lietuvė yra pasiryžusi siekti profesionalios žaidėjos licencijos ir kelialapio į 2024-ųjų olimpines žaidynes.

„Profesionalės kelias visada galvoje, tiesiog žinau, kad taip paprastai tai nenutiks, negali tapti profesionale, kai žinai, kad negalėsi iš to gyventi. Tokios mintys truputėlį stabdo. Tuo pačiu žinau, kad turiu dvejus metus, per kuriuos tikrai nenustosiu dirbti, būsiu komandoje, atiduosiu viską, ką galiu ir tada, tikiuosi, po dvejų metų galėsiu tapti profesionale ir sudalyvauti olimpinėse žaidynėse“, – pridūrė sportininkė.

G. Starkutė šią vasarą turėtų dalyvauti turnyruose Vokietijoje, Jungtinėse Valstijoje ir Europos čempionate Didžiojoje Britanijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.