Sportas

2016.07.18 17:00

Prezidento taurės turnyras pritraukė 21-os šalies tenisininkus

ELTA2016.07.18 17:00

Pirmadienį Vilniuje, Bernardinų sodo teniso aikštyne, prasidėjo 27-asis tarptautinio Lietuvos Respublikos prezidento taurės vyrų teniso turnyro pagrindinės varžybos, į kurias atvyko 79 žaidėjai iš 21-os šalies. Tarp varžybų dalyvių yra ir tolimų šalių – Argentinos, Australijos, Čilės, JAV bei Kanados tenisininkų.

Atrankos varžybose dalyvavo 55 žaidėjai, o pagrindiniame turnyre jėgas mėgina 32 tenisininkai. Iš pagrindinėse vienetų varžybose kovojančių žaidėjų pernai šiame turnyre dalyvavo devyni. Pagrindinėse vienetų varžybose dalyvauja šeši, o dvejetų varžybose – devyni Lietuvos tenisininkai.

Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyre mūsų šalies garbę vienetų varžybose gina Laurynas Grigelis, Lukas Mugevičius, Tadas Babelis, broliai Aleksas ir Julius Tverijonai bei Tomas Vaišė. Pastarieji keturi į turnyrą pateko gavę asmeninius kvietimus.

L. Grigelis, L. Mugevičius, T. Babelis ir J. Tverijonas šį savaitgalį Kaune atstovavo Lietuvos rinktinei Deviso taurės mače su Pietų Afrikos Respublikos (PAR) tenisininkais. Kaip žinoma, lietuviai nugalėjo varžovus 3-2.

„Pirmiausia noriu pasveikinti mūsų vyrus su įspūdinga pergale prieš PAR rinktinę. Tai buvo didelis iššūkis. Tikiuosi, kad rugsėjį Lietuvoje vyksiantis mačas su bosniais mūsų rinktinei taip pat susiklostys sėkmingai ir turėsime galimybę žaisti Deviso taurės varžybų pirmojoje grupėje“, – pirmadienį sostinės automobilių salone „Moller Auto Savanoriai“ surengtoje žiniasklaidos konferencijoje sakė Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas ir Prezidento taurės turnyro direktorius Ramūnas Grušas.

Lietuvos teniso vadovas pasidžiaugė, kad visus pajėgiausius Lietuvos tenisininkus, išskyrus Ričardą Berankį, vėl galima pamatyti Prezidento taurės turnyre.

„Labai džiugu, kad pajėgiausi šalies tenisininkai jau kelinti metai iš eilės atvyksta į vienintelį profesionalų turnyrą Lietuvoje. Turėsime dar vieną teniso savaitę, per kurią bus galima pasigrožėti mūsų šalies tenisininkų žaidimu“, – pažymėjo R. Grušas.

Vienos pagrindinių turnyro rėmėjų „Moller Auto“ vadovas Tomas Deržanauskas linkėjo, kad tenisas taptų populiariausia sporto šaka Lietuvoje: „Prabėgo dar vieneri metai ir simboliškai atidarome dar vieną Prezidento taurės turnyrą. Jau galime vadintis ilgamečiais šių varžybų partneriais. Turime populiariausią automobilį Lietuvoje „Volkswagen“. Linkiu kad ir tenisas būtų populiariausiu mūsų šalyje“.

Pirmasis pagal skirstymą L. Grigelis (436-oji pasaulio raketė) pirmajame rate antradienį susitiks su atrankos barjerą įveikusiu 17-mečiu rusu Levu Kazakovu. Laurynas Prezidento taurę iškovojo 2013 metais ir pernai. 24-erių metų tenisininkas prieš trejus metus bei praėjusiais metais Prezidento taurės turnyre tapo ir dvejetų varžybų nugalėtoju.

„Nuotaikos prieš turnyrą geros, nes savaitgalį mūsų komandai labai gerai baigėsi Deviso taurės mačas. Manau, kad visi gerai pasirodėme ir dabar esame užsidegę kovoms Prezidento taurėje, – sakė L. Grigelis. – Buvau patyręs nedidelę riešo traumą, todėl penkias savaites prieš Deviso taurės varžybas nedalyvavau turnyruose. Dabar mano sportinė forma kasdien gerėja. Manau, kad esu pasirengęs kautis Prezidento taurės turnyre. Kiekvienas varžovas šiose varžybose pavojingas ir demonstruoja skirtingą žaidimą. Dabar svarbiausia – pirmasis ratas, o paskui – žiūrėsim“.

Aštuntasis pagal skirstymą 21-erių metų L. Mugevičius (732), kuris prieš dvejus metus pasiekė finalą, žais su 19-mečiu latviu Artūru Lazdiniu (1339).

„Bandysiu pakartoti prieš dvejus metus pasiektą rezultatą, – sakė L. Mugevičius. – Bus sunku nuo pat pirmo mačo. Jei pavyktų žengti toliau, manęs gali laukti dvikova su Laurynu, bet iki to dar toli. Dabar pagrindiniai mano tikslai – laimėti pirmą geimą, pirmą setą ir pirmą mačą“.

22-ejų metų J. Tverijonas pirmajame rate išbandys jėga su šeštąja turnyro rakete 21 metų argentiniečiu Nicholasu Albertu Arreche`u (683).

„Esu pasirengęs neblogai. Turėjau gerą savaitę treniruočių su šalies rinktinės nariais. Jau pirmajame mače laukia sunki kova“, – kalbėjo J. Tverijonas.

Atrankos varžybose dalyvavo 12 mūsų šalies atstovų, tačiau nė vienas iš jų neprasibrovė į pagrindinį turnyrą. Norint patekti į pagrindines varžybas, atrankoje reikėjo nugalėti tris varžovus. Per žingsnį nuo pagrindinio turnyro liko 18-metis Gvidas Motuzas.

Po vieną pergalę atrankos varžybose iškovojo Henrikas Traškinas, Mantas Bugailiškis, Tadas Tarasevičius, Paulius Matulevičius ir Kasparas Žemaitėlis.

Prezidento taurės turnyro organizavimą Lietuvos teniso sąjunga jau trečius metus patikėjo Vilniaus teniso akademijai. Varžybų prizų fondą sudaro 10 tūkst. JAV dolerių. Nugalėtojui atiteks 18 ATP reitingo taškų ir 1440 dolerių čekis. Vienintelio Lietuvoje rengiamo profesionalų teniso turnyro finalas numatomas liepos 23 dieną.

Turnyro vyriausiuoju teisėju šeštus metus iš eilės bus vilnietis Jonas Dagys, kuris vienintelis Lietuvoje turi Tarptautinės teniso federacijos (ITF) sidabrinį teisėjo ženklelį. Beje, J. Dagys nėra praleidęs nė vieno Prezidento taurės turnyro nuo 1994 metų, kai varžybos buvo atgaivintos. Iki 2011 metų Jonas turnyre ėjo bokštelio teisėjo pareigas.

Pirmasis Prezidento taurės teniso turnyras buvo surengtas 1931 metais, vėliau varžybos dar vyko 1932, 1933 ir 1938 metais, o tradicija buvo atgaivinta 1994 metais. Keturis kartus šį turnyrą laimėjo Rolandas Muraška (1994, 1996, 1998, 2000 m.), du – L. Grigelis (2013 ir 2015 m.). Lietuvos Prezidento taurę yra iškovoję 14-os šalių tenisininkai. Daugiausiai kartų varžybas laimėjo Lietuvos (6), Suomijos (5) ir Vokietijos (3) atstovai.