Sportas

2021.06.10 12:44

Paulius Motiejūnas – apie tarpsezonio darbus ir tai, kada paaiškės galutinė naujoji „Žalgirio“ sudėtis

„Labas rytas, Lietuva“, Richardas Jonaitis, LRT.lt2021.06.10 12:44

Kauno „Žalgiris“ visiškai neseniai pabaigė sezoną – tapo LKL čempionais, o kiek anksčiau Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 11-ą vietą. Tačiau darbai nelaukia ir „Žalgiris“ pradeda pasiruošimą naujiems kito sezono iššūkiams.

Neseniai Kauno „Žalgirio“ aistruolius pasiekė žinia, kad komandoje liks Lukas Lekavičius, jau kiek anksčiau buvo aišku, kad komandoje liks ir Joffrey Lauvergne`as.

Kiek anskčiau žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad komandą gali palikti Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, su komanda atsisveikino ir Nigelas Hayesas.

Tiesa, komplektacijos darbai tik įsibėgėja – apie juos ir olimpinį krepšinio atrankos turnyrą savo mintimis pasidalino Kauno „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas.

– Kuo gyvena Kauno „Žalgiris“? Informacija apie naują sezoną jau pamažu pasirodo.

– Dabartinis etapas yra sunkiausias. Po metų ar ilgesnio laiko tariamės ir žiūrim, ar pavyks pasiekti, kad jie liktų – payzdžiui Thomas Walkupas ar kiti žaidėjai. Derybos jau prasidėjo, dirbame intensyviai, bet didelių naujienų negaliu pasakyti. Dabar yra tas liūdnesnis etapas, kai reikia atsisveikinti, bet artėja ir tas linksmesnis, kai galėsime pranešinėti, su kuo pasirašėme sutartis kitiems metams.

Motiejūnas apie pokyčius „Žalgiryje“: žaidėjų kaita – natūralus procesas, aiškią sudėtį turėsime rugpjūtį

– Ar šis etapas yra kažkuo neįprastas, ar visgi jūs esate prie to pripratę?

– Tai vyksta turbūt kasmet. Tai tikrai nėra pats maloniausias etapas, kai reikia atsisveikinti, bet paskui viskas persisveria ir pradedi galvoti apie kitus metus. Tai, kad pas mus keičiasi žaidėjai, yra natūralu. Mes visada būsime toks klubas, kuris yra tramplinas potencialo turintiems lietuviams, geriems užsieniečiams, kurie gerai sužaidę turi išeiti. Tai yra kasmetinis mūsų vasaros darbas. Vieną kartą išvažiuoja mažiau, kitą daugiau. Šiemet pavyko išsaugoti daugiau žaidėjų, bet nėra kažko neįprasto ir dėliojame artimiausių dvejų-trejų metų ciklą.

– Kaip atrodo Eurolygos rinka, kalbama, kad trūksta įžaidėjų?

– Įžaidėjų labai trūksta, daug jų išvažiavo į NBA. Ši vasara yra šiek tiek kitokia, nes ir NBA sezonas yra pasikeitęs – anksčiau Vasaros lyga vykdavo liepos mėnesį, dabar ji nusikėlė į rugpjūčio pradžią. Tos kainos tų gerų žaidėjų, kurie yra ant NBA ar Eurolygos slenksčio, dabar yra aukštos. Galvojame, kad reikia palaukti ir komplektacija, vieno ar kito žaidėjo, gali nusitęsti iki rugpjūčio. Ta rinka dabar yra aukštumoje, dabar laukiame, kol grandai pasipildys sudėtis įžaidėjų ir kitose pozicijose, o tada į rinką įsijungsime mes.

– Kada bus galima sužinoti galutinę „Žalgirio“ sudėtį?

– Manau, kad rugpjūtį. Norime neskubėti, nes dabar turime trenerį, kuris nebijo imti žaidėjų tiesiai iš Amerikos. Anksčiau ir tiesiog Eurolygoje visi ima tuos žaidėjus, kurie jau yra pabuvę Europoje, kurie žino, kas čia vyksta. Kadangi Schilleris yra pats dirbęs nemažai Amerikoje ir dabar jau žino, kaip juos integruoti, mes galvojame išnaudoti tai kaip mūsų privalumą – neskubėti, palaukti ir nebijoti atsivežti žaidėjų, kurie net nebuvę Eurolygoje.

– Ar patinka treneriui po vienerių metų Lietuvoje?

– Žinoma, ypač po to, kai laimi. Dabar dar tikrai esame euforijoje, treneris džiaugiasi pergale. Bet kartu, sakau – atsisveikina su dabartine sudėtimi, kalbasi dėl kitų metų ir intensyviai dalyvauja komplektacijoje, bet tikriausiai ir laukia atostogų.

– Pauliau, Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks olimpinės atrankos krepšinio ciklas. Ką reikėtų žinoti tiems, kas palaiko Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę?

– Reikia pasakyti, kad šį turnyrą organizuoja Lietuvos krepšinio federacija, o mes jiems padedame su Kauno „Žalgirio“ arena. Visi, kas jau buvo įsigiję bilietus, turi jų atsisakyti. Taip yra, nes situacija jau pasikeitė. Žmonės turi susigrąžinti pinigus už bilietus. Kitas dalykas, įleidžiami bus tik tie, kurie turi galimybių pasą. Federacija suprasdama, kad tie, kurie anksčiau pirko bilietus, nebūtinai turi galimybių pasą dabar. Pinigai yra grąžinami ir pardavinėjami nauji bilietai.

– Kiek žiūrovų galės apsilankyti arenoje?

– Labai gerą žingsnį padarė Vyriausybė ir premjerė, kurie leido arenoje būti 75 proc. žiūrovų, tai maksimalus palaikymas gali būti virš 11 tūkst. Tiek federacija, tiek mes, kaip organizacija, tikimės, kad tie 11 tūkst. ir atsiras. Labai norėtųsi, kad arena pajaustų gyvenimą ne su 2 tūkst. žiūrovų, o su visais 11 tūkst., nes to palaikymo trūksta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.