Sportas

2016.07.17 14:36

J. Kazlauskas: debiutantai drąsūs, bet dauguma derinių skirti vyresniems žaidėjams

15min.lt, Erikas Ovčarenko2016.07.17 14:36

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė toliau ruošiasi Olimpinėms žaidynėms. Sekmadienį krepšininkai treniravosi Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Tęsdama pasirengimo ciklą Lietuvos krepšinio rinktinė stovyklą surengė Kaune. Pirmadienį „Žalgirio“ arenoje lietuvaičiai stos į akistatą su Ispanijos rinktine. Apie pasirengimą, paskelbtą dvyliktuką ir kitas pasirengimo Olimpinėms žaidynėms detales pasakojo komandos treneris Jonas Kazlauskas.

– Ar rytoj rungtynėse su Ispanais pamatysime galutinį dvyliktuką?

– Rungtynėse su ispanas abi komandos galės registruoti po 14 žaidėjų.

– Pamatysime eksperimentų?

– Su kiekvienomis rungtynėmis tų eksperimentų mažės. Reikia galvoti apie pagrindinius žaidėjus. O kaip susiklostys rungtynių eigoje bus matyti. Sunku žaisti rungtynes su dideliu skaičiumi žaidėju. Nėra tikslo išleisti trumpam laikui. Geriau vienose duoti daugiau pažaisti vienam, kitose – kitam. Nei keliose rungtynėse po kelias minutes.

– Kokia Antano Kavaliausko sveikatos būklė?

– Dar jis yra gydymo procese. Rytoj jis nežais. Tikimės greitai prisijungs prie mūsų.

– Ar nemanote, kad atsarginiams žaidėjams trūks motyvacijos?

– Olimpinis komitetas reikalavo, kad pateiktumėm galutinį sąrašą. Niekada nebūčiau taip anksti pasakęs dvyliktuko. Dar važiuoja du žaidėjai, visko gali atsitikti – traumos, ligos. Todėl ir Donatui Motiejūnui nepateikėme jokių ultimatumų. Tai buvo abipusis stengimasis išsiaiškinti. Jis yra stiprus žaidėjas galintis sustiprinti mūsų komandą.

– Apie debiutantus?

– Drąsūs vyrukai. Įneša daug energijos rungtynių metu. Nuo rungtynių su ispanais bus kitaip. Ispanijos komanda mano supratimu su dabartine sudėtimi yra antra komanda pasaulyje. Rungtynės nebebus tokios kokios buvo. Tada ir išryškės kas yra kas. Debiutantai dirba gerai, drąsūs, skirtingi visiškai. Bet turime daug stiprių žaidėjų ir vyresnių. Dauguma derinių yra skirti būtent jiems.

– Ar jau esate susižaidę tiek kiek norėjote?

– Pernai pradėjome labai sunkiai. Pogrupius sunkiai žaidėme. Dar yra laiko. Kol kas jaučiamės labai normaliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.