Sportas

2016.07.17 10:51

JAV ir Kanada siekia uždrausti visai Rusijos delegacijai dalyvauti olimpiadoje

15min.lt2016.07.17 10:51

JAV ir Kanados antidopingo agentūros susivienijo tam, kad Rusijai nebūtų leista dalyvauti olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire. Šiam sprendimui pritaria mažiausiai 10 valstybių ir 20 atskirų atletų grupių. Rusijai siekiama uždrausti dalyvauti svarbiausiame metų renginyje dėl didelio skaičiaus sportininkų, kurie vartojo neleistinas medžiagas.

Antidopingo agentūros ir sportininkai tikisi, kad atviru pareiškimu, kuris buvo išsiųstas svarbiausiems tarptautinio olimpinio komiteto nariams, pavyks paveikti tarptautinį olimpinį komitetą ir Rusijai nebus leista dalyvauti už trijų savaičių vyksiančiose olimpinėse žaidynėse.

Europos olimpinio komiteto direktorius Patrickas Hickey sako, kad jis gavo elektroninį laišką, kuris buvo adresuotas nuo pasaulinėje antidopingo agentūroje (WADA) aukštas pareigas užimančios Beckie Scott. Prie elektroninio laiško prisegtuose dokumentuose Kanados ir JAV antidopingo agentūros kreipiasi į tarptautinį olimpinį komitetą, atletus bei kitas antidopingo agentūras pritarti dėl Rusijos pašalinimo iš olimpiados.

Šiam sprendimui pritaria JAV, Vokietijos, Ispanijos, Japonijos, Šveicarijos ir Kanados antidopingo organizacijos bei 20 atletų grupių.

„Gautas elektroninis laiškas iš Beckie Scott ir prie jo pridėti dokumentai mane šokiravo. Man neramu, kad norima pašalinti visą delegaciją, nors dar nėra jokių įrodymų apie galimus nusižengimus“, – sakė Patrickas Hickey, kuris yra Europos olimpinio komiteto prezidentas.

Jis pats teigia, kad šie Kanados ir JAV antidopingo agentūrų veiksmai yra neteisėti, nes jie neturi tokios galios pašalinti iš varžybų.

Pačios Beckie Scott laiške užsimenama ir apie garsiai nuskambėjusias Rusijos atletus – Juliją ir Vitalijų Stepanovnus, kurie išgarsėjo atskleidę Rusijoje populiarius neteisėtus būdus, kurie padeda atletams geriau pasirodyti varžybose. Tai neteisėtų medžiagų vartojimas. Verta paminėti, kad J. Stepanovną, po jos pasakojimo apie rusų sportininkų gerų pasiekimų šaltinį – neleistinas medžiagas, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino Judu.

WADA siekia priminti, kad jie yra tik už skaidrų sportą. Dabar daugelis pasaulio atletų yra nusivylę vykdomais veiksmais, todėl buvo imtasi tokio būdo – kreiptis į tarptautinį olimpinį komitetą raštu.

Į aikštę kyla ir dar daugiau Rusijos sportininkų, kurie galimai vartojo neleistinas medžiagas. Vykdomas tyrimas dėl Sočio žiemos olimpiados dalyvių mėginių. Buvęs Rusijos antidopingo laboratorijos direktorius Grigorijus Rodchenkovas teigia, kad per Sočio olimpines žaidynes beveik visiems Rusijos atletams buvo duodamos neleistinos medžiagos. Iš šių sportininkų net 15 laimėjo medalius.

Galutinis tarptautinio olimpinio komiteto sprendimas turėtų paaiškėti pirmadienį. Julija Jefimova ir Darija Klišina tikriausiai galės dalyvauti olimpinėse žaidynėse kaip neutralios sportininkės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.