Sportas

2016.07.15 19:52

Lietuvos paplūdimio tinklininkai universitetų čempionate Estijoje pateikė staigmeną

BNS2016.07.15 19:52

Penktadienį Vilniaus universitetas (VU) turėtų džiaugtis – jų tinklininkai Lukas Každailis ir Artūras Vasiljevas pasaulio universitetų čempionate žengė į ketvirtfinalį.

Visų žiūrovų netikėtumui Lukas ir Artūras antrajame atkrintamųjų varžybų rate 2-0 (21:17, 21:13) įveikė antrąjį reitingą turėjusį vokiečių duetą Davidą Poniewazą ir Niklasą Rudolfą.

Šeštadienį lietuviai susitiks su dar nė vieno pralaimėjimo čempionate neturinčia Lenkijos tinklinio žvaigždžių komanda – Michalu Brylu ir Kacperu Kujawiaku.

Liūdnesnės žinios merginų fronte – Urtė Andriukaitytė ir Ieva Dumbauskaitė po labai atkaklios kovos 1-2 (21:16, 22:24, 13:15) pralaimėjo JAV porai McKennai Witt ir Madison Witt. Šis pralaimėjimas merginoms užkirto kelią į geriausiųjų aštuntuką.

„Urtė su Ieva tikrai gerai žaidė susitikime su amerikietėmis. JAV pora yra pakankamai pajėgi, tačiau mūsų merginos savo įgūdžiais ir gebėjimais joms nenusileido – žaidimas buvo įtemptas ir apylygis. Tačiau šį kartą mūsiškėms tiesiog pritrūko trupučio sėkmės. Žinoma, liūdna ir apmaudu, kai jauti, kad pergalė buvo ranka pasiekiama, bet taip jau kartais nutinka gyvenime, – merginas guodė treneris A. Bučinskas. – Dabar mes turime galvoti apie tai, kaip žaisti toliau, kad pasiektume aukščiausią laiptelį šiame čempionate. Reikia pamiršti pralaimėjimą – kol kas tebūna tai geras apšilimas prieš Europos universitetų žaidynes“.

Mače dėl 9-16 vietų U. Andriukaitytė ir I. Dumbauskaitė 0-2 (22:24, 18:21) nusileido Šveicarijos komandai – Laurai Caluori ir Elenai Steinemann.

Pusfinalyje dėl 13–16 vietų šeštadienį lietuvės žais su vokietėmis Yanina Weiland ir Sandra Ittlinger.