Sportas

2016.07.15 15:05

Kanojininkas H. Žustautas: stengsiuosi mėgautis olimpinėmis žaidynėmis

ELTA 2016.07.15 15:05

Viena didžiausių Lietuvos vilčių Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse kanojininkas Henrikas Žustautas penktadienį Vilniuje kartu su kitais olimpiečiais buvo palydėtas į svarbiausią šių metų sporto įvykį. Sportininkas prisipažino, kad apie konkrečias vietas negalvoja ir sieks mėgautis savo pirmosiomis žaidynėmis.

H. Žustautui šios žaidynės gali būti pirmosios ir paskutinės, nes Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) spręs, ar 200 m distancija ateityje liks olimpinių žaidynių programoje.

„Manau, kad jaudulys bus, nes yra nemaža atsakomybė, tačiau tai yra didelė šventė ir tikiuosi, kad su tuo susitvarkysiu. Stengsiuosi mėgautis tuo, ką darau“, – sakė H. Žustautas.

200 m distancijoje startuosiantis lietuvis dar kartą prisiminė didžiausią savo problemą – lėtą startą. Didžiąją vasaros dalį kanojininkas skyrė šios problemos sprendimui.

„Viskas vyksta pagal planą, dirbame sunkiai. Pagrindinė mano problema yra startas, todėl visą šį pasiruošimo ciklą tai akcentuojame. Po truputį rezultatai gerėja. Šį savaitgalį laukia paskutinės varžybose Trakuose prieš olimpines žaidynes, tai pasižiūrėsiu, kaip atrodo mano pirmieji 100 m“, – pasakojo H. Žustautas.

Praėjusiais metais lietuvis sublizgėjo pirmosiose Europos žaidynėse Baku (Azerbaidžane), kur pasidabino aukso medaliu. Olimpietis džiaugiasi, kad yra organizuojamos gražios palydėtuvės į svarbiausius sporto renginius. Tai pakelia žmonių susidomėjimą sportu.

„Tai ne pirma panaši šventė man. Praėjusiais metais dalyvavau palydėtuvėse į Europos žaidynes. Žinoma, olimpinės žaidynės yra sportininkų karjeros viršūnė, tad nuotaikos tikrai smagios. Sportas yra tikrai labai sunkus darbas, todėl smagu, kad vyksta tokios išleistuvės. Jos suteikia pozityvo, geros nuotaikos ir parodo, kad sportas žmonėms yra įdomus“, – pabrėžė H. Žustautas.

Šį savaitgalį kanojininkas dalyvaus tarptautinėje „Galvės“ regatoje Trakuose.