Sportas

2016.07.15 14:51

Turnyras sostinėje – Rio parolimpiados vyrų golbolo varžybų repeticija

BNS2016.07.15 14:51

Liepos 15–17 dienomis Vilniuje vyks Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių golbolo varžybų repeticija. „Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubo“ taurės turnyre penktadienį varžybas pradeda 7 iš 10 stipriausių pasaulio vyrų golbolo rinktinių, kurios rugsėjo mėnesį susirungs ir parolimpiadoje.

Į Lietuvos aklųjų sporto federacijos (LASF) sostinėje organizuojamą tarptautinį golbolo turnyrą susirinko Belgijos, JAV, Kanados, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos, Vokietijos ir dvi Lietuvos vyrų golbolo komandos.

„Iš visų Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių vyrų komandų čia trūksta tik Brazilijos, Kinijos ir Alžyro. Pastarajai ir dar kelioms valstybėms turėjome atsakyti dalyvavimą šiame turnyre dėl vietų stokos, – sakė LASF prezidentas Linas Balsys. – Lietuvai tai ypatingai svarbus turnyras, nes tai – puiki proga išbandyti savo jėgas su būsimomis savo pogrupio varžovėmis Rio de Žaneire. Be to, po šio turnyro Lietuvos golbolo rinktinės treneris išrinks, kurie šeši sportininkai atstovaus Lietuvai parolimpinėse žaidynėse“.

Tarptautinis golbolo turnyras Lietuvoje organizuojamas nuo nepriklausomybės atgavimo, jau 27-us metus.

„Tikrai galime pasidžiaugti, kad golbolo komandų noras patekti į mūsų turnyrą yra didžiulis. Turnyras susilaukia sėkmės, nes Lietuvos aklųjų sporto federacija pakankamai anksti suplanuoja turnyro datą, kuri būtų palankiausia sportui, t. y. maždaug pusantro mėnesio prieš pačias svarbiausias varžybas, kai visos komandos nori pasitikrinti savo pajėgumą ir tuo pačiu nepervargti prieš svarbiausią startą. LIONS turnyrą pozicionuojame kaip elitinį ir pirmiausia vardinius kvietimus į jį išsiunčiame pasaulio golbolo komandoms lyderėms. Žinodami jų pasirinkimą, jau paskelbiame žinią viešais kanalais ir anksčiausiais paraiškas užpildžiusios komandos užpildo likusias vietas“, – tarptautinio golbolo turnyro organizavimo sėkme dalinosi LASF prezidentas Linas Balsys.

„Esame socialiai atsakinga organizacija ir mums svarbus sportas. Lietuva turi stiprią golbolo komandą, kuri šiuo metu yra trečia pasauliniame reitinge. Parolimpinio sporto pasaulyje Lietuvos vyrai puikiai reprezentuoja Lietuvą. Įsitikinęs, kad organizacija privalo būti visuomenės narys ir vykdyti socialiai atsakingą veiklą. Mums svarbu, kaip mūsų šalis atrodo pasaulyje ir kokias vertybes skleidžiame“, – sako Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubo narys Gintautas Piragius.

Golbolas, dar vadinamas aklųjų rieduliu, yra komandinė aklųjų ir silpnaregių sporto šaka. Žaidžiamas 9 x 18 metrų ploto aikštelėje, su 9 m ilgio ir 1,3 m aukščio vartais ir skambančiu kamuoliu, kurio skersmuo toks pat kaip krepšinio kamuolio. Komandą gali sudaryti 6 žaidėjai, iš kurių vienu metu aikštelėje žaidžia po tris, visi akis užsidengę šviesos nepraleidžiančiais akiniais. Tikslas yra įridenti kamuolį į priešininkų vartus. Tie patys žaidėjai žaidžia ir gynėjų, ir puolėjų pozicijose. Aukščiausio lygio varžybose taisyklingai mestas golbolo kamuolys skrieja 80 km/h greičiu.

Sukurtas 1946 metais kaip reabilitacijos priemonė karo veteranams, golbolas sparčiai išpopuliarėjo, nuo 1976 metų tapo parolimpine sporto šaka ir šiuo metu golbolą profesionaliai žaidžia 85 valstybių aklieji ir silpnaregiai sportininkai.

Iš viso Rio de Žaneiro Parolimpinėse žaidynėse, kurios 2016 metų rugsėjo 7–18 dienomis pirmąjį kartą organizuojamos Pietų Amerikos žemyne, dalyvaus per 4000 sportininkų iš daugiau kaip 170 valstybių.

Lietuvos parolimpinę rinktinę sudarys 13 sportininkų: šešių žaidėjų vyrų golbolo komanda, irkluotojas, dziudo atstovas, plaukikas ir keturi lengvaatlečiai.