Sportas

2016.07.14 15:51

Deviso taurė: penktadienį pirmas į aikštę žengs L. Grigelis

ELTA 2016.07.14 15:51

Deviso taurės (Davis Cup) teniso turnyro mačas tarp Lietuvos ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR) teniso rinktinių penktadienį 11 val. prasidės Lauryno Grigelio (423-ioji pasaulio raketė) ir Tuckerio Vorsterio (410) dvikova.

Po jų į Kauno Ąžuolyno teniso centro aikštyną žengs Lukas Mugevičius (744) ir Lloydas Harrisas (323).

Tai paaiškėjo ketvirtadienį ištraukus Deviso taurės antros grupės Europos–Afrikos zonos turnyro dvikovos tarp Lietuvos ir PAR rinktinių burtus.

Šeštadienį vyksiančiame dvejetų susitikime L. Grigelio ir L. Mugevičiaus duetas kausis su Ravenu Klaasenu ir Ruanu Roelofse.

Sekmadienis prasidės pirmųjų abiejų rinktinių – L. Grigelio ir L. Harriso – dvikova. Penktame susitikime žais L. Mugevičius ir T. Vorsteris.

Tiesa, šeštadienio ir sekmadienio dvikovų dalyvius rinktinių kapitonai Rimvydas Mugevičius ir Marcosas Ondruska gali pakeisti likus valandai iki susitikimų pradžios.

Lietuvos rinktinėje vienas pasikeitimas jau įvyko. Komandos kapitono sprendimu Tomą Vaišę komandoje pakeitė Julius Tverijonas.

„Šį kartą pasirinkau Julių, nes jis geriau jaučiasi ant grunto, yra labiau patyręs nei Tomas, jau žaidė Daviso taurėje. Visgi labai noriu padėkoti Tomui už darbą treniruočių ir pasirengimo metu. Esu tikras, kad jis turės dar ne vieną galimybę debiutuoti Lietuvos rinktinėje“, – sprendimą aiškino R. Mugevičius.

Kalbėdamas apie burtų rezultatus treneris sakė jų nesureikšminantis.

„Žaisti pirmą mačą galbūt yra kiek paprasčiau psichologiškai – viskas aišku, žinai kada tiksliai prasideda tavo susitikimas, gali planuotis apšilimą. Šį kartą šią prasme pasisekė Laurynui. Kita vertus galiausiai vis tiek reikia laimėti bent tris susitikimus iš penkių ir jokie burtai čia padėti negali“, – sakė R. Mugevičius.

Panašios nuomonės laikosi ir svečių kapitonas M. Ondruska: „Man burtai nėra labai svarbūs. Aišku, yra nuomonė, kad svarbu laimėti pirmą susitikimą, tai įkvepia kitus komandos žaidėjus, tačiau Daviso taurėje būta labai daug pavyzdžių, kuomet komandos iškovoja galutinę pergalę pralaimėjusios pirmus du vienetų susitikimus“.