2021.06.05 23:51

Turkijoje – antra „Anadolu Efes“ pergalė finale, Italijoje – pergalinga „Virtus“ serijos su „AX Armani pradžia

LRT.lt2021.06.05 23:51

Turkijos ir Italijos krepšinio lygose Eurolygoje rungtyniaujančios komandos žaidžia dėl šalies čempionų vardų. Puikiai Turkijoje atrodo Eurolygos čempionė Stambulo „Anadolu Efes“, o Italijoje Milano „AX Armani pralaimėjo serijos pirmą mačą.

Stambulo „Anadolu Efes“ laimėjo ir antrąjį Turkijos lygos finalo serijos iki dviejų pergalių mačą. Ergino Atamano auklėtiniai namuose 95:73 (23:19, 18:18, 23:19, 31:17) įveikė „Fenerbahče“.

Šįkart nesulaikomai Eurolygos čempionų gretose rungtyniavo Vasilje Micičiaus ir Rodrigue Beaubois duetas, kartu pataikęs aštuonis tritaškius iš 15-os ir pelnęs 50 taškų.

Jeigu „Anadolu Efes“ laimės seriją, apgins Turkijos čempionų titulą, kurį iškovojo prieš dvejus metus. Praėjęs sezonas dėl koronaviruso pandemijos buvo nutrauktas.

„Anadolu Efes“: R. Beaubois (4/8 dvit., 4/6 trit., 7/7 baud.) 27, V. Micičius (5/9 dvit., 4/9 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.) 23, C. Singletonas (4/4 dvit., 2/3 trit.) 16, S. Larkinas (1/5 trit., 4 rez. perd.) 11.

„Fenerbahče“: N. De Colo (3/3 dvit., 1/3 trit., 5/5 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd.) 14, M. Guduričius (3/5 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) 13, D. Barthelis 9, A. Duverioglu ir M. Mahmutoglu po 8.

Tuo tarpu Italijoje finalo serija startavo šeštadienį ir pirmose rungtynėse Milane vietos „AX Armani“ po atkaklios kovos 77:83 (19:23, 20:25, 14:19, 24:16) nusileido Bolonijos „Virtus“ ekipai.

Italijos lygos finale serija žaidžiama iki keturių pergalių.

Sužaidus ris ketvirčius „Virtus“ užtikrintai pirmavo (67:52), bet daugiausia K. Punterio ir Z. LeDay`aus pastangomis Milano ekipa grįžo į rungtynes ketvirtajame kėlinyje.

Sužaidus beveik šešias minutes kėlinyje „AX Armani“ priartėjo iki 70:72, tačiau po S. Markovičiaus tritaškio ir M. Belinelli dviejų taškų „Virtus“ vėl nutolo. Likus žaisti minutei svečiai pirmavo 81:73, bet po S. Rodriguezo tritaškio priartėjo iki 77:81.

Milano ekipai buvo likę tik 10 sek., tad teko prasižengti, bet M. Teodosičius sumetė abi baudas.

„AX Armani“: Z. LeDay`us (2/5 trit., 5 atk. kam.) ir S. Rodriguezas (4/12 trit.) po 16, L. Datome (4/7 dvit.) 15, K. Punteris (1/5 trit.) 12.

„Virtus“: M. Teodosičius (3/6 dvit., 1/7 trit., 10/12 baud., 7 rez. perd.) 19, K. Weemsas 15, M. Belinelli 9, A. Abassas, G. Ricci ir J. Gamble`as po 8.