Sportas

2021.06.05 20:51

Europos čempionatą Lietuvos regbininkai pradėjo trimis pralaimėjimais

LRT.lt2021.06.05 20:51

Portugalijos sostinėje Lisabonoje prasidėjo pirmasis Europos regbio septynetų čempionato turas. Po ketverių metų pertraukos tarp stipriausių Europos komandų grįžusi Lietuvos regbio-7 rinktinė pirmą varžybų dieną A grupėje susitiko su Vokietijos, Portugalijos ir Sakartvelo komandomis bet visus mačus pralaimėjo.

Pirmose rungtynėse Lietuvos regbininkai stojo į kovą su Europos čempionės titulą ginančia Vokietijos rinktine. Pergalę rezultatu 26:5 iškovojo lietuvių varžovai.

„Pagal kamuolio žeminimus pralaimėjome 1:4. Skirtumas didelis, bet jeigu būtume išnaudoję pora susikurtų momentų ir nepadarę lengvų klaidų, tai būtų kitoks rezultatas. Vokiečiai labai gerai gynėsi ir mums pritrūko kantrybės išlaikyti kamuolį bei tęsti atakas“, – sakė Lietuvos rinktinės kapitonas Dovydas Taujanskas.

Antrose rungtynėse Lietuvos regbininkų varžove buvo varžybų šeimininkė Portugalija. Lietuviai pralaimėjo rezultatu 7:26.

„Su portugalais žaidėme geriau, negu su vokiečiais. Stengėmės ir atidavėme visas jėgas, bet kelios mažos klaidelės nulėmė rungtynių baigtį. Kelios baudos jų aikštės pusėje įtakojo galutinį rezultatą“, – teigė regbininkas Tautvydas Krasauskas.

Labai atkakliai ir permainingai klostėsi paskutinės grupės rungtynės, kuriose lietuviai susitiko su pergalių taip pat neturinčia Sakartvelo rinktine, tačiau ir jas lietuviai pralaimėjo rezultatu 14:17.

Kartvelai pirmi išsiveržė į priekį 5:0, tačiau dar pirmame kėlinyje lietuviai persvėrė rezultatą 7:5. Antro kėlinio pradžioje komandos vėl apsikeitė rezultatyviomis atakomis. Pirmi taškus pelnė ir į priekį 12:7 išsiveržė kartvelai, bet netrukus Jonas Mikalčius prasiveržė per pusė aikštės ir Lietuvos rinktinė priekyje 14:12. Deja, persvaros Lietuvos regbininkams nepavyko išlaikyti ir rungtynių pabaigoje pergalę rezultatu 17:14 išplėšė varžovai.

„Kaip ir tikėjomės, šiame lygyje nėra lengvų varžovų. Kovoti reikia su pačiomis stipriausiomis Europos rinktinėmis. Džiugina tik tai, kad skirtumai tarp mūsų ir jų nėra dideli. Šiandienos rezultatus lėmė keletas nedidelių klaidelių. Komanda kiekvienas rungtynes žaidžia vis geriau ir geriau. Deja, koją pakišo nesusižaidimas. Per tris mėnesius neturėjome galimybės dalyvauti turnyruose ir pažaisti kartu. Tą trijų mėnesių spragą mes šiandien pabandėme užpildyti. O rytoj stengsimės parodyti kur kas gražesnį žaidimą ir iškovoti pergalių“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Tomas Zibolis.

Ketvirtoje A grupės vietoje likusi Lietuvos rinktinė sekmadienį ketvirtfinalyje susitiks su visas tris pergales iškovojusiais B grupės nugalėtojais Ispanijos regbininkais. Kituose ketvirtfinaliuose A grupės nugalėtoja Vokietija susitiks ketvirta B grupės komanda Lenkija, Portugalija žais su Italija, o Sakartvelas su Rusija. Ketvirtfinalius laimėjusios rinktinės pateks į pusfinalį, o pralaimėjusios komandos žais dėl 5-8 vietų.

Europos čempionate šiais metais bus žaidžiami du turai. Lemiamas antrasis turas, kuriame paaiškės galutinė komandų rikiuotė vyks birželio 26-27 d. Rusijos sostinėje Maskvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt