2021.06.05 18:10

Favoritų statusą patvirtinę suomiai – pasaulio čempionato finale

LRT.lt2021.06.05 18:10

Rygoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate paaiškėjo ir antrasis finalo dalyvis. Prie anksčiau į finalą patekusios Kanados rinktinės prisijungė Suomijos ledo ritulininkai, 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) įveikę Vokietijos rinktinę.

Pasaulio ledo ritulio čempionato finalą tarp Suomijos ir Kanados tiesiogiai žiūrėkite per LRT PLIUS ir LRT.lt sekmadienį nuo 20:15 val. Prieš tai, 15:15 val. vyks mačas dėl trečios vietos tarp Vokietijos ir JAV.

Suomiai įmušė du įvarčius pirmajame kėlinyje, kai pasižymėjo I. Pakarinenas (13:50 min.) ir H. Bjorninenas (18:55 min.), o vokiečių gretose įvarčių atsakė M. Plachta (31:03 min.).

Suomijos rinktinė šiame čempionate startavo B grupėje, kur laimėjo 6 mačus iš 7, vienintelį pralaimėjimą patyrė mače su Kazachstanu.

Tiesa, iš 6 pergalių dvi pasiektos ne per pagrindinį laiką – latviai įveikti po pratęsimo, o suomiai nugalėti tik baudinių serijoje. Dėl to suomiai B grupėje užėmė antrąją vietą, o ketvirtfinalyje 1:0 palaužė Čekiją.

Suomijai šis finalas pasaulio čempionatuose bus 12-asis. Iki šiol tris sykius Suomija finalus laimėjo – 1995, 2011 ir 2019 metais.

Kitame pusfinalyje šeštadienį Kanada rezultatu 4:2 įveikė JAV rinktinę.