2021.06.04 18:35

Baltijos taurė į Lietuvą nekeliaus – lietuviai nusileido ir Latvijos rinktinei

LRT.lt2021.06.04 18:35

Lietuvos futbolo rinktinė pasirodymą Baltijos taurės turnyre baigė dar vienu pralaimėjimu - Rygoje lietuviai 1:3 nusileido Latvijos futbolininkams.

Antradienį lietuviai 0:1 nusileido Estijos rinktinei, tad po šiandienos pralaimėjimo jau tapo aišku, kad turnyrą Lietuvos rinktinė pabaigs paskutinėje trečioje vietoje.

Lietuvos rinktinė šio turnyro trofėjaus negali iškovoti nuo 2010 m.

Ateinantį antradienį Lietuvos futbolininkai susitiks su Ispanijos rinktine.

Pirmasis kėlinys prasidėjo lėta ir vangia kova ir esminių pavojingų progų rungtynių pradžioje nepavyko susikurti nei vienai ekipai. Pavojingiausius epizodus susikūrė A. Novikovas ir F. Černychas, tačiau jų smūgiai skriejo šalia latvių vartų.

Tačiau viską pakeitė patys lietuviai - po Latvijos rinktinės aukšto perdavimo į baudos aikštelę kamuolį į savo vartus pasiuntė Markas Beneta.

Skaudus smūgis Lietuvos futbolo rinktinei akistatoje su latviais: kamuolys pasiųstas į savus vartus

Antrasis kėlinys prasidėjo optimistiškai Lietuvos rinktinei. 67 min. po keitimo aikštėje pasirodęs Paulius Golubickas antruoju bandymu pasiuntė kamuolį į Latvijos rinktinės vartus iš toli ir išlygino rezultatą.

Lietuvos rinktinė lygina rezultatą: taiklus tolimas Golubicko smūgis

Tačiau lietuvių džiaugsmas galėjo tęstis tik 2 minutes. 69-ą minutę Eduards Emsis pasiuntė kamuolį į lietuvių vartus galva ir kamuolio sulaikyti nesugebėjo T. Švedkauskas. Latviai vėl išsiveržė į priekį - 2:1.

Greitas latvių atsakas: neatremiamas smūgis galva į priekį išveda Latvijos rinktinę

Tuo latvių šventė namuose dar nesibaigė - 85 min. trečią Latvijos rinktinės įvartį po pažeme iš toli pasiųsto kamuolio šiose rungtynėse pelnė Roberts Uldrikis.

Trečiasis įvartis į lietuvių vartus: tolimu smūgiu pasiųstas kamuolys atneša pergalę latvių rinktinei

Latviai ir estai dėl Baltijos taurės trofėjaus susikaus birželio 10-ą dieną Taline. Latviai gins trofėjų, o estai turės progą jį iškovoti pirmąjį kartą.

Rungtynių eiga.

85 min. ĮVARTIS. Kamuolį iš toli pažeme pasiunčia Roberts Uldrikis ir latviams pelno jau trečią įvartį – 3:1.

78 min. Pavojingą progą greitoje atakoje susikūrė Raimonds Krollis, bet jo pasiųstas kamuolys skriejo šalia vartų virpsto.

69 min. ĮVARTIS. Ilgai džiaugtis lietuviai negalėjo - Eduards Emsis siunčia neatremiamą smūgį galva į Lietuvos rinktinės vartus - 2:1 priekyje Latvijos rinktinė.

67 min. ĮVARTIS. Lietuvos rinktinė lygina rezultatą - P. Golubickas smūgiuoja iš toli ir antruoju bandymu kamuolys skriejo tiesiai į viršutinį vartų kampą - 1:1.

59 min. Laimę pabandė Deimantas Petravičius iš kairiojo krašto, tačiau kamuolys skrido tiesiai į išorinį vartų tinklą.

50 min. Vartus galingu baudos smūgiu pabandė surasti A. Novikovas, bet kamuolys skrido virš vartų.

Pirmasis kėlinys: Latvija – Lietuva 1:0.

45 + 3 min. Klampus pirmasis kėlinys baigėsi taip pat lėtai ir vieną ryškią progą susikūrė latviai – aukštas jų perdavimas į baudos aikštelę vos nepasiekė vartų ir reaguoti turėjo T. Švedkauskas.

37 min. ĮVARTIS. Po Latvijos rinktinės aukšto perdavimo į baudos aikštelę kamuolį į savo vartus pasiunčia Markas Beneta. Latvijos rinktinė priekyje – 1:0.

34 min. Kol kas pavojingiausią progą šiose rungtynėse susikuria Latvijos rinktinės futbolininkas Andrejus Ciganiks, kurio pasiųstas kamuolys iš toli skrieja netoli dešiniojo lietuvių vartų virpsto.

26 min. Iš kamuolio į nosį gauna Alvis Jaunzems ir jam iš nosies pasipila kraujas. Pagalba futbolininkui suteikiama šalia aikštės.

18 min. Smūgį link vartų paleido ir F. Černychas, bet jo kamuolys vartų nepasiekė.

16 min. A. Novikovas baudos smūgį atliko tiesiai link varžovų vartų, tačiau kamuolys į vartus neskriejo ir atsidūrė kairioje vartų tinklo pusėje.

11 min. Kamuolys vis dažniau lieka Lietuvos rinktinės aikštės pusėje, tačiau latviai pavojingų epizodų prie lietuvių vartų nesukuria.

4 min. Progą kelti kampinį susikuria latviai, tačiau pavojingo epizodo susikurti nesugeba.

*****

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Tomas Švedkauskas, Saulius Mikoliūnas, Markas Beneta, Edvinas Girdvainis, Egidijus Vaitkūnas, Domantas Šimkus, Martynas Dapkus, Justas Lasickas, Arvydas Novikovas, Ovidijus Verbickas, Fiodoras Černychas.