Sportas

2016.07.13 11:19

Permainos: į dvivietę su S. Ritteriu sės M. Griškonis, vienvietę irkluos A. Kelmelis

LRT.lt2016.07.13 11:19

Lietuvos olimpinėje irkluotojų rinktinėje įvyko didelių permainų. Dėl Rolando Maščinsko patirtos rankos traumos pasikeitė porinės dvivietės sudėtis – į ją kartu su Sauliumi Ritteriu sės vienvietę Rio de Žaneire turėjęs irkluoti Mindaugas Griškonis. Pastarojo vietą vienviečių varžybose užims 18-metis Armandas Kelmelis.

Būtent tokį sprendimą Lietuvos irklavimo federacijai (LIF) pasiūlė patyręs irklavimo specialistas, Lietuvos rinktinės konsultantas italas Giovianni Postiglione. LIF vykdomasis komitetas šiandien sprendimui pritarė.

Pasiūlymą į dvivietę sodinti S. Ritterį ir M. Griškonį treneris aiškino taip: „Porinė dvivietė yra mūsų prioritetinė įgula Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dėl stabilių rezultatų pastaruosius 4 metus. S. Ritterio ir M. Griškonio kombinaciją bandėme daug metų, jos lygis yra labai artimas S. Ritterio ir R. Maščinsko komandai. Keletas treniruočių šiomis dienomis taip pat nuteikė teigiamai. Visi skubūs sprendimai yra rizikingi, tačiau tai yra vienintelė išeitis leidžianti išsaugoti aukštą mūsų prioritetinės įgulos lygį. M. Griškonis pastaraisiais metais padarė pažangą vienviečių varžybose, pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį, tačiau manau, kad porinėje dvivietėje įmanoma pasiekti geresnį rezultatą.“

M. Griškonio vietą vienviečių varžybose užims jaunasis Armandas Kelmelis, liepos 10-ąją Trakuose tapęs Europos jaunių (iki 18 metų) čempionu. Be to, birželio pabaigoje „Gintarinių irklų“ regatoje kaunietis vienviečių varžybose taip pat nusileido tik M. Giškoniui. Trečiąją vietą tuomet užėmęs Žygimantas Gališanskis, G. Postiglione sprendimu, olimpinėse žaidynėse bus atsarginis porinėse dvivietėje ir keturvietėje.

„Aukščiausio lygio irkluotojų pasirinkimas Lietuvoje yra labai mažas, todėl M. Griškonį reikia pakeisti jaunu talentingu irkluotoju A. Kelmeliu. „Gintariniai irklai“ parodė, kad jis šiuo metu yra antras geriausias vienvietės irkluotojas Lietuvoje“, – LIF atsiųstame laiške dėstė G. Postiglione.

Lietuvos irkluotojų įgulos, dalyvausiančios 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse:

Vienvietės

Lina Šaltytė
Armandas Kelmelis

Porinės dvivietės

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris (atsarginis – Žygimantas Gališanskis)

Porinė keturvietė

Dovydas Nemeravičius, Martinas Džiaugys, Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius (atsarginis – Žygimantas Gališanskis)

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt