Sportas

2016.07.13 12:42

Irkluotojas A. Navickas ruošiasi parolimpinėms žaidynėms Rio de Žaneire

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.07.13 12:42

Prieš dvejus metus broliai Pranciškonai surengė iniciatyvą „Vilties yriai“, tikėdamiesi pakviesti neįgalių irkluotojų ir prisidėti prie jų sportinių pasiekimų. Į kvietimą atsiliepė Augustinas Navickas, kuris šiuo metu intensyviai ruošiasi parolimpinėms žaidynėms, kurios rugsėjį vyks Rio de Žaneire. 

Nors oficialų kvietimą į parolimpines žaidynes A. Navickas gavo tik prieš mėnesį, tai jo negąsdina, nes sportininkas treniruojasi kasdien. 

„[Treniruotės vyksta] du kartus per dieną. Ryte irkluoju, o po pietų – treniruoklių salėje“, – sako parairkluotojas A. Navickas.

Jis pasakojo, kad prieš traumą, po kurios tapo neįgalus, buvo irkluotojas ir noras sugrįžti visada kirbėjo. „Susisiekiau su savo buvusiu Klaipėdos irklavimo centro treneriu ir taip išsirutuliojo, kad, pasirodo, ir jie norėjo imtis tokios iniciatyvos. Visi sudėjome savo pastangas štai – išėjo“, – pasakoja irkluotojas. 

Treniruodamasis irkluotojas susiduria su kitiems sportininkams neįprasta problema – jis neturi su kuo varžytis, tad savo rezultatus seka žiūrėdamas į kompiuterį, kuris įmontuotas į valtį. 

Daugiau apie irkluotojo pasiruošimą Rio de Žaneiro parolimpinėms žaidynėms – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.