Sportas

2016.07.12 21:40

R. Meilutytės treneris J. Ruddas: sukčiams – taip, garbingai kovai – ne

DELFI.lt2016.07.12 21:40

Olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės treneris britas Jonas Ruddas aštriai sureagavo į Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) pranešimą, kad 24-erių metų ne kartą dėl dopingo vartojimo diskvalifikuotai Rusijos plaukikei Julijai Jefimovai leista dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

„Sukčiams – taip. Sąžiningumui, principingumui ir garbingai kovai – ne. Štai kokie standartai“, – „Facebook“ paskyroje parašė jis.

FINA antradienį (liepos 12-ą dieną) panaikino visus kaltinimus dėl dopingo vartojimo ir leido Rusijos plaukikei 24-erių metų J. Jefimovai dalyvauti 2016-ų Rio de Žaneiro olimpiadoje. Tai patvirtino J. Jefimovos advokatas Artiomas Pancevas.

„Atėjo oficiali FINA informacija apie tai, kad J. Jefimovai buvo panaikinti visi kaltinimai. Ji gali laisvai dalyvauti varžybose. Jai nebus taikoma jokia bausmė“, - Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS cituoja A. Pancevo žodžius.

Keturiskart pasaulio čempionė J. Jefimova prie Rusijos plaukimo rinktinės stovyklos prisijungs jau rugpjūčio 1–2 dienomis. Apie tai pranešė vyriausiasis nacionalinės komandos treneris Sergejus Kolmogorovas.

„Mes laukėme tokio FINA sprendimo ir dabar labai džiaugiamės už Juliją“, – konstatavo rusų treneris.

Laikina diskvalifikacija J. Jefimovai buvo panaikinta gegužės 20-ą dieną. Birželio viduryje ji buvo sugrąžinta į Rusijos plaukimo olimpinės rinktinės sudėtį Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms.

Priminsime, kad J. Jefimova buvo diskvalifikuota kovo 16-ą dieną, kai jos organizme buvo aptikta nuo sausio 1-os dienos uždrausto preparato meldoniumo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.