Sportas

2016.07.12 09:10

„Žalgirio“ treneris: UEFA Čempionų lygos atrankos mače bus svarbios ir smulkmenos

BNS 2016.07.12 09:10

Po beveik pusės metų pasiruošimo ir alinančių treniruočių Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai šį trečiadienį imsis rimčiausio išbandymo šiame sezone – UEFA Čempionų lygos atrankos rungtynių su Kazachstano čempione „Astana“. Pasak vyriausiojo žalgiriečių trenerio Valdo Dambrausko, šiose rungtynėse bus svarbios net ir mažiausios smulkmenos.

Pasak pranešimo, sugrįžę iš treniruočių stovyklos Slovėnijoje, šalies čempionai žalgiriečiai toliau tęsė pasirengimo darbus. Pirmadienį buvo surengta ir oficiali spaudos konferencija, kurioje trys komandos nariai – treneris V. Dambrauskas, kapitonas Egidijus Vaitkūnas bei vicekapitonas Mantas Kuklys – išsakė savo mintis apie nenumaldomai artėjančią akistatą su kazachais.

„Nereikia galvoti vien apie rezultatą, kokio reikėtų ar užtektų jau pirmose rungtynėse. O ir galvodami apie galutinį rezultatą mintyse praleisime procesą, kaip turime jį pasiekti. Šiuose susitikimuose bus labai svarbios smulkmenos: žaidėjams skirtos užduotys, jų vykdymas, tranzicija tarp puolimo ir gynybos, kompaktiškumas, individualios dvikovos, standartinės situacijos. Mes turime nieko nebijoti ir pirmiausia žvelgti į save. Analizuodamas varžovų žaidimą nemačiau nė vieno futbolininko, kuris turėtų tris kojas ar rankas, penkias galvas. Visi jie yra tokie pat žmonės, kaip mes. Jie turi kelis nacionalinės rinktinės žaidėjus, mes – taip pat. Todėl nemanau, kad kas nors gali išgąsdinti mūsų žaidėjus. Jeigu rungtyniausime drąsiai ir taip, kaip sugebame, tuomet viskas bus įveikiama“, – tikino „Žalgirio“ treneris.

Žalgiriečio M. Kuklio teigimu, nors ir visi puikiai žino kazachų pasiekimą praėjusio sezono UEFA Čempionų lygos turnyre bei finansinį pajėgumo, žaidėjai į tokius dalykus tiesiog nekreipia dėmesio ir telkia dėmesį tik į artėjančias rungtynes.

„Praėjusiais metais žaidėme prieš „Malmo“, kuriems biudžete taip pat pinigų tikrai netrūksta. Tačiau rungtyniaujant visi matėme, kad jie – tokie pat žmonės. Negalima nusiteikti taip, kad jeigu jie gauna daugiau pinigų už mus, būtinai ir žais geriau. Mes tuomet kaip tik norime įrodyti, kad esame vertesni pergalės“, – sakė saugas.

Kaip paaiškėjo dar birželio 20-ąją burtų traukimo ceremonijos metu, pirmosios „Žalgirio“ ir „Astanos“ poros rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje, tačiau komandos kapitonas E. Vaitkūnas teigė nemanantis, kad tai yra pranašumas varžovams.

„Man asmeniškai yra geriau pirmąsias rungtynes žaisti namuose. Tačiau svarbiausia – tiesiog žaisti savo žaidimą, o ne galvoti, kurioje aikštėje geriau pradėti rungtynes. Mums turi rūpėti, kaip pademonstruoti geriausią savo formą, tuomet viskas bus gerai“, – sakė jis.

Tiek gynėjas, tiek V. Dambrauskas akcentavo greitai į komandą įsiliejusius naujokus: Andriją Kaludjerovičių, Matiją Ljujičių bei Slavko Blagojevičių.

„Manau, kad visi trys mūsų naujokai gerai ir greitai įsiliejo į komandą. Jie užpildė tas spragas, kurias turėjome šio sezono eigoje. Tiek Mantui Kukliui, tiek Marinui Matošui ar Linui Pilibaičiui teko nemažą laiko dalį rungtyniauti jiems mažiau įprastose pozicijose. Jiems šių žaidėjų atėjimas atrišo rankas dirbti savo tiesioginį darbą. Manau, kad komanda dėl to tapo stipresne“, – sakė V. Dambrauskas.

Treneris analizavo ir stipriąsias varžovų savybes: „Viena stipriausių „Astanos“ pusių yra žaidimo organizacija. Vos praradę kamuolį jie stengiasi iškart spausti varžovą ir neleisti jam atakuoti. Tuo metu bent penki ar šeši „Astanos“ žaidėjai skuba atimti kamuolį, neleisdami priešininkui net pagalvoti apie tolimesnę atakos eigą. Jie yra labai gerai atidirbę šią taktiką, todėl ši ekipa praleidžia labai mažai įvarčių: jie yra mažiausiai įvarčių praleidusi komanda Kazachstano čempionate, o ir praėjusiais metais Čempionų lygoje niekam taškų lengvai nedalino. Vienintelėse rungtynėse su Madrido „Atletico“ jie pralaimėjo dideliu skirtumu, bet į jas vyko su 14–15 ne pagrindinės komandos žaidėjų“, – pasakojo V. Dambrauskas.

Pirmasis Vilniaus „Žalgirio“ ir „Astanos“ UEFA Čempionų lygos antrojo kvalifikacijos etapo mačas

įvyks trečiadienį, liepos 13 dieną. Rungtynių LFF stadione pradžia – 20 val.