Sportas

2016.07.12 07:43

Niujorko „Knicks“ ištaisė klaidą apie M. Kuzminsko kilmę

BNS2016.07.12 07:43

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) klubas Niujorko „Knicks“ ištaisė klaidą apie Lietuvos krepšininko Mindaugo Kuzminsko kilmę.

Klubas panaikino M. Kuzminsko profilyje esančią informaciją, kad jis žaisti į klubą atvyko iš SSRS. Dabar ten įrašyta Lietuva.

Siekdami ištaisyti klaidą, į klubą kreipėsi ir pats praėjusią savaitę su „Knicks“ sutartį pasirašęs krepšininkas, ir Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas.

Laiške klubui ambasadorius sakė pabrėžęs, kad šiuo metu tokios valstybės kaip Sovietų Sąjunga nėra. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad net jai egzistavus Jungtinės Valstijos niekada nepripažino Lietuvos okupacijos, o pats M. Kuzminskas krepšinio žaisti SSRS negalėjo net teoriškai, nes yra gimęs 1989 metais.

„Atkreipiau dėmesį, kad Lietuvoje ta informacija yra jautri ir paprašiau ją ištaisyti. Džiaugiuosi, kad sulaukėme atsakymo“, – BNS telefonu iš Vašingtono sakė R. Kriščiūnas.

Tai ne pirmas atvejis, kai lietuvių kilmės krepšininkai NBA nurodomi kaip kilę iš Sovietų Sąjungos.

„Keista, kad tokie dalykai kartas nuo karto pasitaiko ir ištaisyti tą galime tiktai reaguodami ir kalbėdami daugiau apie Lietuvą“, – teigė ambasadorius.

2016 metų pradžioje sporto interneto svetainė „Yahoo Sports“ Hjustono „Rockets“ krepšininko Donato Motiejūno aprašyme taip pat nurodė, kad šis gimė SSRS.

„Kaunas, SSRS“ kaip D.Motiejūno gimimo vieta buvo parodyta ir per NBA rungtynių transliaciją, o prašydamas ištaisyti šią situaciją į klubą taip pat kreipėsi ir pats krepšininkas, ir ambasadorius R. Kriščiūnas. Šios klaidos buvo ištaisytos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.