Sportas

2016.07.11 14:10

Lietuvius chamais išvadinusiems Poznanės „Lech“ sirgaliams – galutinė bausmė

15min.lt 2016.07.11 14:10

Poznanės teismas paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą keturiems futbolo klubo „Lech“ sirgaliams skirti vienerius metus viešųjų darbų. Tokios bausmės jie nusipelnė per Poznanės komandos susitikimą su Vilniaus „Žalgiriu“ iškėlę plakatą su užrašu „Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną“.

Teisiamųjų suole atsidūrė keturi lenkai – trys vyrai ir moteris, o pats įvykis užfiksuotas per rungtynės dar 2013 metų rugpjūtį. Poznanės „Lech“ sirgalių grupė susitikimo pertraukos metu tribūnose iškėlė didžiulį plakatą su lietuvius įžeidžiančiu užrašu (lenkų k. – „Litewski chamie, klęknij przed polskim panem“).

Kaip rašo Tvn24.pl, šie žmonės „suvokė, kas bus iškabinta“. Tai ir lėmė Poznanės apygardos teismo sprendimą palikti galioti šių metų sausį priimtą nutartį. Metus visas ketvertas turės dirbti viešuosius darbus po 30 valandų per savaitę.

Advokatai prašė sirgalius išteisinti, kadangi esą jie nežinojo, kokio turinio plakatas bus iškabintas, tačiau teismo šis argumentas neįtikino, be to, kaip įrodymas panaudotas vaizdo įrašas iš stadiono, kuriame aiškiai matosi, kas ir kokiu būdu kelių dešimčių metrų plakatą nešė ir kabino.

„Gynyba nėra teisi teigdama, kad kaltinamieji nežinojo iškabinto plakato turinio. Jeigu būtų kitaip, nebūtų kilę jokių sunkumų nešant plakatą per stadioną. Jeigu turinys būtų buvęs tinkamas, nereikėtų plakato papildomai suvynioti, o kaltinamieji parodytų jį apsaugai. Kaltinamieji žinojo, kas bus iškabinta, neabejojama, kad plakato užrašas yra nusikalstamas“, – aiškino teisėjas Slawomiras Olejnikas.

Šiokios tokios malonės sirgaliai vis dėlto sulaukė: jiems nebegalios draudimas dvejus metus dalyvauti masiniuose renginiuose, taip pat – ir futbolo rungtynėse, kuriose žaidžia lenkai, tiek Lenkijoje, tiek užsienyje. Šį sprendimą lėmė tai, kad jau po incidento šie sirgaliai dalyvavo daugybėje renginių, tačiau daugiau pažeidimų nepadarė.

Incidentą Poznanės stadione 2013 m. rugpjūtį tuomet pasmerkė Lenkijos užsienio reikalų ministerija, daugybė politikų ir eilinių Lenkijos gyventojų. Poznanės vaivada net buvo vienerioms rungtynėms uždaręs „Lech“ sirgalių tribūną. Klubas sulaukė nuobaudos ir iš UEFA.