Sportas

2016.07.11 14:01

Atvirajame Lietuvos mėgėjų golfo čempionate triumfavo vokietis bei austrė

BNS 2016.07.11 14:01

Sekmadienį baigėsi tris dienas trukęs svarbiausias šalies golfo renginys – pasaulio golfo varžybose reitinguojamas tarptautinis 2016 metų Lietuvos atvirasis mėgėjų golfo čempionatas.

Nors didžioji dalis pirmenybių taurių iškeliavo į užsienio šalis, visgi viena taurė liko ir Lietuvoje – iš šeimininkų geriausiai pasirodė Saulė Jarašūnaitė, moterų kategorijoje užėmusi trečiąją vietą.

Pirmąsias tris vietas vyrų kategorijoje išsidalino golfo žaidėjai iš užsienio: pirmoji vieta atiteko vokiečiui Johannesui Diedrichsui (222 smūgiai), antroji vieta – Robertui Eihmaniui iš Latvijos (226 smūgiai), o trečioji vieta – Carlui Kreibichui iš Vokietijos (231 smūgis).

Moterų kategorijoje pirmąją vietą užėmė Florentina Hager iš Austrijos (234 smūgiai), antrąją vietą – Anna Diana Švanka iš Latvijos (241 smūgis), o trečiąją vietą iškovojo 251 smūgį atlikusi, Lietuvos golfo reitingo lyderė 20-metė S. Jarašūnaitė.

„Sužinojusi su kuo varžysiuosi čempionate, įvertinau, kad tai daug stipresnės varžovės, tačiau prizinės vietos tikėjausi. Labai gerą įspūdį paliko viso renginio organizacija – esu dalyvavusi atviruosiuose golfo mėgėjų čempionatuose kitose šalyse, todėl galiu palyginti, kad į šį buvo įdėta daug daugiau širdies. Girdėjau, kad tai pastebėjo ir žaidėjos iš kitų šalių“, – sakė S. Jarašūnaitė.

Pasak Lietuvos golfo federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Markevičiaus, ką tik pasibaigęs čempionatas – stipriausias Lietuvos istorijoje.

„Renginio lygis kyla kasmet, o šiemet atvirajam čempionatui buvo atrinkti itin aukšto meistriškumo dalyviai iš įvairiausių pasaulio šalių. Tai, kad į pačių geriausiųjų savo kategorijoje gretas išsiveržė ir Lietuvos atstovė – svarbus įvertinimas ir įkvepiantis pavyzdys visiems Lietuvos golfo entuziastams“, – teigia M. Markevičius.

Praėjusių metų atvirojo čempionato nugalėtojams Juozapiui Budrikiui ir Rasai Butrimaitei šiame čempionate šiek tiek pritrūko sėkmės – 235 smūgius atlikęs J. Budrikis užėmė ketvirtąją vietą vyrų kategorijoje, o R. Butrimaitė, atlikusi 279 smūgius, liko šeštoje vietoje.

Nugalėtojams buvo įteiktos čempionato taurės, viešbučio „Vilnius Grand Resort“ golfo paketai, čempionams buvo išdalintos renginio metu aikštyną puošusios vėliavėlės.

Taip pat šiemet buvo įsteigtas ir specialusis prizas – pirmasis žaidėjas, įmušęs į trečią duobutę pirmuoju smūgiu (hole-in-one), turėjo galimybę laimėti naują automobilį „Fiat 500“. Tačiau sėkmė nenusišypsojo nė vienam turnyro žaidėjui.

Iš viso Lietuvos atvirajame golfo mėgėjų čempionate dalyvavo 80 aukšto meistriškumo žaidėjų iš aštuoniolikos pasaulio šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos, Anglijos, Austrijos, Rumunijos, Čekijos, JAV, Švedijos, Izraelio, Vengrijos, Maltos, Prancūzijos, Suomijos ir Nigerijos.

Turnyras vyko sostinės „The V golf club“ aikštyne. Žaidėjai kiekvieną dieną turėjo įveikti aštuoniolikos duobučių golfo lauką.