Naujienų srautas

Sportas2016.07.11 13:29

Rusijos teniso žvaigždė M. Šarapova negalės dalyvauti olimpiadoje

BNS 2016.07.11 13:29

Sporto arbitražo teismas (TAS) atidėjo iki rugsėjo sprendimą dėl dvejų metų trukmės diskvalifikacijos, skirtos rusei tenisininkei Marijai Šarapovai už dopingo vartojimą, todėl ši superžvaigždė negalės dalyvauti Rio de Žaneiro olimpiadoje.

Per sausį vykusį Australijos atvirąjį teniso čempionatą buvo nustatyta, kad 29 metų sportininkė, viena iškiliausių teniso žvaigždžių, vartojo draudžiamą preparatą meldoniumą. Šis paviešinimas buvo itin skaudus smūgis M. Šarapovos reputacijai.

„Marija Šarapova ir Tarptautinė teniso federacija (ITF) susitarė atidėti TAS sprendimą iki 2016-ųjų rugsėjo“, – sakoma TAS pranešime.

„Kadangi šalims reikia papildomo laiko užbaigti ir atsakyti į viena kitos įrodomuosius pareiškimus, taip pat keliais atvejais nepavyks suderinti darbotvarkių, šalys susitarė neskubinti apeliacijos proceso. Tikimasi, kad sprendimas bus paskelbtas 2016 m. rugsėjo 19 dieną“, – pridūrė TAS.

Anksčiau tikėtasi, kad TAS savo nutartį paskelbs iki liepos 18-osios, o M. Šarapova vylėsi, kad sėkminga apeliacija leistų jai vadovauti Rusijos tenisininkų komandai Rio de Žaneire.

Rusijos dalyvavimas olimpiadoje, kuri prasidės rugpjūčio 5 dieną, yra atsidūręs pareigūnų dėmesio centre, nes šios šalies lengvosios atletikos komandai buvo uždrausta dalyvauti žaidynėse dėl valstybės palaikomo dopingo vartojimo.

M. Šarapovos diskvalifikacijos laikotarpio pradžios terminas buvo paankstintas iki šių metų sausio 26-osios, jeigu tyrimas parodė, kad ji vartojo draudžiamą preparatą.

Meldoniumas buvo įtrauktas į Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) sąrašą šių metų sausio 1 dieną. M. Šarapova sakė, kad ji vartojo tą preparatą 10 metų gydymosi tikslais dėl širdies veiklos sutrikimų ir magnio trūkumo organizme.

Tenisininkė anksčiau skundėsi, kad sprendimas ją diskvalifikuoti yra „nesąžiningai griežtas“.

TAS pranešime sakoma: „Savo apeliacijoje ponia Šarapova prašo TAS anuliuoti (ITF) tribunolo sprendimą skirti jai sankcijas – dvejiems metams uždrausti dalyvauti varžybose – dėl antidopingo taisyklių pažeidimo.“

„Ponia Šarapova prašo, kad tas diskvalifikacijos laikotarpis būtų atšauktas arba, alternatyviai, sutrumpintas. Galutinis sprendimas bus paskelbtas ir paviešintas TAS, kai tik bus priimtas“, – pridūrė teismas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi