2021.06.01 18:45

Futbolo vasara prasidėjo liūdnai: blankiose rungtynėse Lietuva pralaimėjo Estijai

LRT.lt2021.06.01 18:45

Baltijos lygos pirmose rungtynėse LFF stadione Valdo Urbono treniruojama Lietuvos futbolo rinktinė blankiose rungtynėse 0:1 (0:0) nusileido Estijos futbolininkams.

Tai buvo pirmosios Lietuvos rinktinės rungtynės nuo kovo mėnesio, kai lietuviai pasaulio čempionato atrankoje nusileido Italijai ir Šveicarijai, o draugiškose rungtynėse pralaimėjo Kosovui.

Puikią progą įvarčiui dar 9-ąją minutę turėjo Justas Lasickas, kuris buvo išvestas į akistatą su vartininkus, tačiau smūgiavo labai netiksliai. Vartų sargas uždengė maksimaliai daug ploto, tad lietuvis nesugebėjo pataikyti į vartų stačiakampį.

Paskutinę pirmojo kėlinio minutę Egidijus Vaitkūnas labai stipriu smūgiu iš maždaug 20-ies metrų smūgiavo šiek tiek virš vartų. Vartininkas šioje situacijoje nebūtų turėjęs jokių šansų.

Bene geriausios progos visame mače 53-ąją minutę neišnaudojo Karolis Laukžemis, gavęs puikų Arvydo Novikovo perdavimą iš kairiojo krašto. Pažeme pasiųstą kamuolį K. Laukžemis sustabdė kone idealiai, suklaidino varžovą, tačiau smūgiavo tiesiai į vartininką.

Estų įvartis krito vos po trijų minučių, kai greitoje atakoje dviem perdavimais buvo sukurtas įvartis. Jo smaigalyje atsidūrė Henri Anieras, po aukšto perdavimo iš aikštės gilumos galva tarp dviejų lietuvių nukreipęs kamuolį į tinklą.

Rungtynėms baigiantis Lietuvos futbolininkai rimtesnio spaudimo svečiams nesukūrė, nors neblogą progą smūgiu galva turėjo Fiodoras Černychas.

Penktadienį Valdo Urbono auklėtiniai nuo 19 val. žais antrąsias rungtynes su Latvija. Mačo transliacija – per LRT PLIUS ir portale LRT.lt.

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: T. Švedkauskas; S. Mikoliūnas, E. Girdvainis, M. Beneta, E. Vaitkūnas; D. Šimkus, J. Lasickas, E. Dapkus, T. Eliošius; A. Novikovas, K. Laukžemis.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Estija 0:0

89 min. Dar viena puikia proga nepasainduojo mūsiškiai, kai po aukšto perdavimo F. Černychas galva smūgiavo pro šalį.

83 min. A. Novikovas neišnaudojo geros progos sukurti pavojingą ataką, kai teisėjus skyrus baudos smūgį nesugebėjo jo iškelti virš baudos aikštelės.

64 min. Ilgoje atakoje lietuviai net kelis sykius galėjo atlikti smūgius iš baudos aikštelės, bet arba sutrukdydavo varžovai, arba žaidėjai tiesiog pabijojo mušti ir atlikdavo papildomą perdavimą. Galiausiai kamuolys link vartų taip ir nenuskrido.

56 min. ĮVARTIS. Greitoje atakoje po skersuoto perdavimo iš gilumos Henri Anieras galva nukreipė kamuolį į vartus.

53 min. Auksinė proga Lietuvai. Po D. Kazlausko perdavimo iš krašto pažeme baudos aikštelėje K. Laukžemis priėmė kamuolį, idealiai suklaidino varžovą, bet smūgiavo tiesiai į vartininką.

46 min. Pirmoje kėlinio atakoje E. Dapkus atliko smūgį į vartus iš už baudos aikštelės, bet kamuolys skriejo pažeme ir lėtai, tad vartininkui buvo lengvas grobis.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Estija 0:0

45 min. Paskutinę kėlinio minutę po estų dovanoto kamuolio E. Vaitkūnas pavojingai jį pakėlė link vartų. Po pakelto kampinio estams irgi teko gesinti gaisrą, o netrukus iš maždaug 20 metrų E. Vaitkūnas šovė lyg iš patrankos, tačiau kamuolys skriejo vos virš vartų.

40 min. Kėliniui einant į pabaigą lietuviai nesugebėdavo sukurti nieko bent kiek pavojingesnio, prarasdavo kamuolį tik perėję aikštės vidurį.

35 min. Po skaudaus susidūrimo su varžovu ant žolės gulėti liko E. Vaitkūnas, bet rinktinės kapitonas galėjo tęsti mačą.

25 min. Estams nuolat pavyksta prasiveržti kraštais kone iki galinės linijos ir skersuoti kamuolius į lietuvių baudos aikštelę, tačiau rimtesnių problemų tai gynybai nesukuria.

19 min. Lietuvos rinktinės gynyba kol kas visiškai užtikrinta. Vienoje atakoje estas po skersuoto perdavimo priėmė kamuolį giliai baudos aikštelėje, tačiau kamuolys netrukus buvo išmuštas ir smūgio į vartus nebuvo atlikta.

16 min. Pirmosios šią vasarą Lietuvos rinktinės rungtynės didelio dėmesio nesulaukė. TV transliacijoje stadionas atrodo kone tuščias, vietoje esantis LRT.lt žurnalistas Martynas Nesavas teigia, kad per visas tribūnas yra tik iki 500 žiūrovų.

9 min. Ties dešimtosios minutės riba į akistatą su vartininku išvestas J. Lasickas smūgiavo labai netiksliai ir nepataikė į vartų plotą. Tai buvo geriausias Lietuvos rinktinės proga iki šiol rungtynėse.

5 min. Rungtynių pradžioje jokių išskirtinių įvykių nebuvo nė prie vienos komandos vartų.