Sportas

2016.07.09 23:11

Čempionatas A. Skujytei nesėkmingas: protestas atmestas, paskutinėje rungtyje – trauma

ELTA2016.07.09 23:11

Lietuvė Austra Skujytė Amsterdame (Olandija) vykstančio Europos lengvosios atletikos čempionato moterų septynkovės varžybose šeštadienį užėmė 14-ąją vietą.

36 metų Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionė, kuri po šešių rungčių buvo šešta, dėl traumos nebaigė 800 m bėgimo. Iš viso A. Skujytė surinko 5245 taškus.

Lietuvė 100 m barjeriniame bėgime ir 200 m bėgime buvo 18-a, šuolių į aukštį varžybose – antra, rutulio stūmime – pirma, šuoliuose į tolį – dešimta, o ieties metime – 12-a.

Europos čempione tapo olandė Anouk Vetter (6626 tšk.). Sidabro medalį iškovojo prancūzė Antoinette Nana Djimou (6458 tšk.), o bronzos – Austrijos daugiakovininkė Ivona Dadic (6408 tšk.).

Iš 21 varžybas pradėjusios septynkovininkės klasifikuota 15.

Protestas atmestas

Teisėjų komisija šeštadienį atmetė protestą dėl septynkovės varžybų ieties metimo rungtyje neįskaityto A. Skujytės rezultato.

Šeštojoje septynkovės rungtyje lietuvė trečiuoju mėginimu numetė ietį už 51 m žymos, tačiau teisėjai traktavo, kad ietis žemę pasiekė ne pagal taisykles, todėl metimo neįskaitė. Lietuvos delegacija iškart po rungties pateikė protestą.

Pasak rinktinės trenerio Kęstučio Jezepčiko, komisija priėmė lengviausią sprendimą, nes neturėjo variantų, kokiu būdu kompensuoti neįskaitytą metimą.

„Proteste rašėme, kad galimi trys variantai – pažiūrėti video ir iš jo nustatyti rezultatą, bandyti atsekti metimo rezultatą, nes teisėjas tuo metu lyg ir buvo įsmeigęs žymą, arba gauti papildomą bandymą. Komisija peržiūrėjo video ir traktavo, kad ietis „prisižemino“ neteisingai. Tai gali būti ir subjektyvus sprendimas, nes paprastai visada sprendžiama teisėjų naudai,  – teigė K. Jezepčikas. – Techniškai būtų sunku nustatyti rezultatą, o taisyklėse nenumatyta, kad galima suteikti dar vieną bandymą. Vienintelis įmanomas variantas būtų buvęs, jei Austra būtų paprašiusi išmatuoti atstumą iškart po bandymo. Jei atstumas būtų išmatuotas, būtų galima priimti kitokį sprendimą. Dabar jie paprasčiausiai neturėjo variantų“.

36-erių metų A. Skujytei ieties metimo rungtyje buvo įskaitytas pirmuoju bandymu pasiektas rezultatas – 45 m 75 cm.

Prieš paskutinę rungtį – 800 m bėgimą – Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionė turi 5245 taškus ir bendrojoje įskaitoje užima šeštąją vietą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt