Sportas

2021.05.31 19:30

Pergale olimpinėse žaidynėse tikintis ieties metikas Matusevičius: visą laiką viskas yra įmanoma

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.31 19:30

Artėjant Tokijo olimpinėms žaidynėms LRT pradeda rodyti ciklą „Lietuvos olimpiečiai“. Tai pasakojimai apie mūsų sportininkus, kurie atstovaus mūsų šaliai Japonijoje. Pirmasis – Edis Matusevičius. Iš sporto šeimos kilusi jaunoji ieties metimo žvaigždė.

Į treniruotę vėjuotą dieną pasikvietęs ieties metikas Edis Matusevičius rūpinasi, ar nesušalsime. Visuomet maloniam vaikinui tėvai įskiepijo ne tik geras manieras, bet ir meilę sportui. Matusevičių šeima nuo jo neatsiejama. Edis ietį peremė tiesiai iš tėčio Edmunto, kuris pats buvo Lietuvos ieties metimo čempionas, o šiandien treniruoja sūnų. Mama Dalia Zauraitė buvusi olimpietė, bėgikė. Brolis Edgaras žaidžia krepšinį, o Edvardas Lietuvos beisbolo rinktinės narys. Nuo beisbolo sportininko kelią pradėjo ir Edis.

„Tuo pačiu metu ir vidurinis Edvardas, ir Edis bandydavo ir ietį mėtyti. Edvardas pasirinko beisbolą, o Edis pasirinko ietį, nes komandiniame sporte yra mažesnė atsakomybė, o jis nori pats už save būti atsakingas“, – kalbėjo E. Matusevičiaus tėtis ir treneris Edmuntas Matusevičius.

Žinios. Kultūros ministras siekia išbraukti Cvirkos paminklą iš Kultūros vertybių registro, Cvirkos artimieji sprendimą kritikuoja

Prieš trejus metus Edis pagerino Lietuvos rekordą, ietį švystelėjęs 89,17 m. Tai išties elitinis rezultatas, vėliau 24-erių lengvaatletį kamavo rimtos traumos, bet pasauliniame reitinge jis šiandien yra dešimtas. Pirmose olimpinėse žaidynėse dalyvausiantis Matusevičius supranta, kad dabar kiekviena treniruotė – ypatingai svarbi.

„Ateini į treniruotę ir jau žinai, kad čia ta treniruotė, kuri jau gali kažką lemti. Aišku, visos treniruotės lemia, bet dabar jau į visas treniruotes žiūri labai rimtai. 4:25-4:45 Daugiau dėmesio pradėjau skirti savo mitybai, režimui – kada nueinu miegoti ir kada atsikeliu. Daug atidžiau pradėjau žiūrėti į mažesnes detales, kurios gali lemti tą centimetrą ar metrą papildomą“, – teigė pats sportininkas.

Edžio tikslas Tokijuje – nekuklus.

„Aš kaip, manau, ir kiekvienas sportininkas visą laiką nori laimėti olimpines žaidynes. Čia ne paslaptis. Aš noriu to paties. Visą laiką viskas yra įmanoma. Nėra kažkokių paslapčių“, – ambicijų neslėpė ieties metikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt